Eşini öldüren genç kadından mahkemeyi sessizliğe bürüyen sözler: Beni para karşılığında cinsel ilişkiye zorluyordu-haberi

Anamur kazasinda geçtiğimiz sene 31 Ağustos’ta Alime Toprak, çalıştıkları muz serasında eşi Ali Toprak‘ın başına tarım aletiyle vurarak öldürdü. derhal peşinden tek tv programına çıkan Toprak, eşini öldürdüğünü itirafında bulundu. Toprak, Cumhuriyet Savcısı’nın gözetiminde olay yeri incelemesinin derhal peşinden Anamur Adliyesi’ne derhal sevk edildi. Burada takriben iki saat süresince ifade veren Toprak, “Eşimden devamlı şiddet görüyordum. O anda da tartıştık. Bana saldırdı. bendeniz onu öldürmesem, o beni öldürecekti” dedi. Toprak, savcılıktaki ifadesinin derhal peşinden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“15 YAŞINDA TECAVÜZ ETTİ”

Toprak ile alakalı ‘Eşi kasten öldürme suçundan’ iddia dokümanı hazırlandı. Davanın evvel duruşması Silifke Ağır karar Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada yakalanmis maznun Alime Toprak ve taraf avukatlar hazır bulundu. Duruşmada laf alan Toprak, 15 yaşında tecavüzüne uğradığı Ali Toprak’tan 15 senelik evlilikleri esnasında devamlı şiddet gördüğünü kaydetti.

“HAMİLE KALINCA EVLENDİM”

Yaşadığı şiddeti kimseye anlatamadığını müdafaa eden Toprak, “Bu yüzden okula gidemedim. hamile kalınca izdivaç etmek zorunda kaldım. 18 yaşından minik olduğum amaciyla yasal temsilci desturu ile evlendim. Yaşımı mahkeme kararı ile 16 olarak büyüttü. İzdivaç etme içinde dört sefer düşük yaptım. Düşük yapmamın nedeni eşimin şiddetidir. Benim iki çocuğumu da balkondan aşağı attı. Bu 15 senelik süre zarfında devamlı bana ve çocuklarıma fiziki şiddet uyguladı. Beni devamlı tehdit ediyordu. Kumar alışkanlığı vardı, bundan dolayı gelip şiddet uyguluyordu. Çok korkuyorum. Şikayet edeceğim vakit ‘seni de çocukları da öldürürüm’ diye tehdit ediyordu. Bundan dolayı şikayetçi olmaya gidemedim” dedi.

“PARA KARŞILIĞI İLİŞKİYE GİRMEYE ZORLUYORDU”

Eşinin, kendisini kazanç karşılığında ilişkiye girmeye zorladığını söyleyen Toprak, “Evlilik zamani süresince hemide fiziki ayni vakitte da psikolojik olarak baskı uygulamıştır. bendeniz bu baskılara çocuklarım amaciyla katlanmıştım ve çocuklara zarar vermesinden korktuğum amaciyla kendisinden şikayetçi olmamıştım. Eşim insanlara çok borçlanmıştı. Eşim beni kazanç karşılığında cinsel ilişkiye girmeye zorluyordu. Benim yersiz fotoğraflarımı da çekti, boşanırsan bunları gösteririm diyordu” ifadelerini kullandı.

“BENDEN 14-15 YAŞINDA KIZ BULMAMI İSTİYORDU”

Toprak, “Bana devamlı kazanç bulmamı söylüyordu. Kendisi az çalışıp çalıştığını da kumarda tüketiyordu. Kazandığım parayı da benden zorlukla alıyordu. Benden 14- 15 yaşında kız bulmamı istiyordu. 4-5 senedir devamlı bunu söylüyordu. bendeniz onay etmeyince şiddet uyguluyordu. Bana yapılan şeyin başkasına yapılmasını istemiyordum” diye konuştu.

“KENDİMİ savunmak İÇİN VURDUM”

Olayın bugünü muz serasında çalışırken eşinin kendisine şiddet uyguladığını öne süre gelen Toprak, “Yine aynı şeyleri söyledi, tartışmaya başladık. Bana şiddet uygulamaya başladı. Saçımdan tutup yere fırlattı, yumrukla ağzıma vurdu. Dişim kırıldı. Depodan bıçağı aldı. Üzerime gelirken sendeleyip önüme düştü. Beni öldüreceğini söylüyordu. Korkuyordum. O sırada daldızı gördüm, kendimi savunmak amaciyla kafasına vurdum. Öldürme emelim yoktu. Evlendiğimiz günden beri şiddet uyguluyordu. 15 sene evli kaldık, her şeyine katlandım. Pişmanım, beraatımı istek ediyorum” dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Tarafları dinleyen mahkeme, Alime Toprak’ın tutukluluk halinin devamına karar verip, eksiklerin bitirmesi amaciyla duruşmayı erteledi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Soner Aydın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir