Eşini boğazından bıçaklayıp, eşarpla boğmaya çalışmıştı! Cani kocaya 16 yıl 9 ay hapis cezası verildi-haberi

Kayseri’de Okan Taşdöven, geçen sene 13 Eylül‘de, uzaklaştırma tedbirine karşın boşanma aşamasındaki eşi Ayşegül Taşdöven’in Melikgazi kazasi 30 Ağustos Mahallesi’nde çalıştığı mağazaya gitti. Taşdöven, tartıştığı eşini mağazanın merdivenlerinde eşarpla boğmaya çalışırken, kendisine engel olmak istek eden mağaza çalışanlarına da biber gazı sıktı. Taşdöven, gsm telefonu görüntülerine de yansıyan olayda, kızı A.T.’nin engel olma çabasına karşın eşini boğazından bıçakladı. A.T. de arbede esnasında hafif yaralandı. Çalışanlar tarafından yakalanan Okan Taşdöven, çağrılan zabita ekiplerine teslim edildi.

16 YIL 9 AY HAPİS CEZASI

Gözaltına alınan Okan Taşdöven, derhal sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Okan Taşdöven ile alakalı ‘eşi kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘yaralama’ suçlarından dava açıldı. geçen sene 16 Ekim’de görülen karar duruşmasında mahkeme heyeti, Taşdöven’e evvel ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası verdi. Ceza, dahada ardindan eylemin girişim aşamasında kalması hasebiyle 16 seneye düşürüldü. Sanığa, kızı A.T.’yi de hafif yaralaması hasebiyle 9 ay mapus cezası verildi.

İSTİNAF KARARI BOZDU

Sanık ve müşteki avukatlarının itirazı ile dosya, istinafa taşındı. Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi 1’inci karar Dairesi, kararı usul yönünden bozarak, tekrar mahalli mahkemeye gönderdi. karar Dairesi’nin bozma gerekçesinde; Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı’nın davaya katılma isteginin değerlendirilmediği, bu talebin değerlendirilmesi gerektiği ifade edildi.

”MERDİVENLERDEN DÜŞMEMELERİ İÇİN TUTTUM”

Sanık Okan Taşdöven, Kayseri 5’inci Ağır karar Mahkemesi’nde tekrar hakim karşısına çıkarken, Ayşegül Taşdöven ile Aile Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı avukatı da hazır bulundu. Suçlamaları onay etmeyen maznun Taşdöven, “İkisini de merdivenden düşmemeleri amaciyla tuttum. ardindan kızım biber gazı sıktı. Kendimi savunmak Emelli bıçağı çıkardım. Bıçak Yalnızca 15 saniye elimde kaldı. Kızıma veyahut eşime doğrultmadım. Çok şükür çocuğuma tek şey olmadı. Merdivenden de düşebilirdi. Çocuğumu koruduğum amaciyla zarar gördüm. Eşimi ve çocuklarımı seviyorum. Pişmanım” dedi. Ayşegül Taşdöven ise şikayetçi olduğunu, eşinin olayı tasarladığını argüman ederek, cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, maznun Okan Taşdöven’i, ‘eşi kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 16 yıl, kızı A.T.’yi de hafif yaralaması hasebiyle 9 ay mapus cezasına çarptırdı.

Karısını boğazından bıçaklayan cani koca, kendisini engelleyenlere biber gazı sıktı

Karısını boğazından bıçaklayan cani koca, kendisini engelleyenlere biber gazı sıktı

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Samed Aydın SUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir