Eşini 38 yerinden bıçaklayan cani koca, hakimin sorusuna verdiği cevapla kimseyi inandıramadı-haberi

İzmir’in Karşıyaka kazasinda yaşayan Burak Kıncı, geçen üç Kasım günü, boşanma davası açan eşi Aycan Kıncı’yı konuşmak amaciyla 1717 sokakta bulunan dönerciye çağrı etti. Burada buluşan çiftten Aycan Kıncı, Burak Kıncı’nın sulhma önerinini onay etmedi. Öfkelenen koca, cebinden çıkardığı bıçakla iki çocuğunun annesini 38 yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan toy kadın, Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne kaldırılarak tedaviye alındı. Gözaltına alınan Burak Kıncı ise derhal sevk edildiği adliyede tutuklandı.

20 YIL HAPİS İSTEMİYLE YARGILANMASI BAŞLANDI

Karşıyaka Cumhuriyet Savcılığı, Burak Kıncı ile alakalı ‘eşi kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 20 seneye civarindan mapus cezası istemiyle Ağır karar Mahkemesi’nde dava açtı. İddianamede, Burak Kıncı’nın olay bugünü konuşmak amaciyla tek dönerciye çağrı ettiği Aycan Kıncı’ya barışmak istediğini söylediği, “Henüz dönmek amaciyla erken” Cevabını alınca da cebinden çıkardığı bıçağı defaatle sapladığı anlatıldı. İddianame, Karşıyaka 2’nci Ağır karar Mahkemesi’nde onay edilirken, Burak Kıncı’nın yargılanmasına başlandı. Karşıyaka 2’nci Ağır karar Mahkemesi’nde görülen davanın evvel duruşmasına yakalanmis maznun Burak Kıncı SEGBİS ile katıldı. Aycan Kıncı’nın yanı sıra avukatları İslam Gezer, Elif Büşra Berber, Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı avukatı, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği temsilcisi Hilal Susuz ile Burak Kıncı’nın avukatı Zeynep Karakurt salonda yerini aldı.’

“KENDİMİ ÖLDÜRECEĞİMİ SÖYLEDİM”

Mahkeme başkanının iddianameyi okumasıyla görülen davada evvel laf yakalanmis maznun Burak Kıncı’ya verildi. Aycan’ın hayatında başka biri olduğunu söyleyen Kıncı, “Eşimle aramızda boşanma davası vardı. Çocuklarım amaciyla eşimle buluşmak istedim ve onu arayıp işyerine geleceğimi söyledim. O da onay ettikten ardindan Karşıyaka Çarşı’da bulunan kebapçıya gittik. Yemekten ardindan çay içerken, Aycan’ın iş arkadaşı Naz da yanımıza geldi. Bizimle çay içtikten ardindan o kalktı. tekrar yalnız kaldığımızda Aycan’dan akşam Haneye gelmesini istedim. Kızım ve Erkek çocuğum benimleydi ve annelerini görmek istiyorlardı. ‘Sen geldiğinde bendeniz çıkarım’ dedim. Önce işi olduğunu derhal peşinden da hayatında başka biri olduğunu söyledi. Bunun üstüne cebimden çıkardığım bıçağı evvel boğazıma götürüp kendimi öldüreceğimi söyledim. O da bana, ‘Öl senden kurtulayım. Çocuklarını da istemiyorum’ dedi. Bıçağı ona yönelttim ve gerisini hatırlamıyorum” dedi. Mahkeme başkanının buluşmaya giderken neden bıçakla gittiği sualine ise sanık, “Eşim buluşmaya gelmeseydi kendimi öldürecektim” diye cevap verdi.

‘YEMEĞİNİ GÜZELCE YE, BU nihayet YEMEĞİN’

Sanığın derhal peşinden laf alan Aycan Kıncı, Burak Kıncı’nın kendisine ‘Bana uçurum olmayacaksan seni kimseye uçurum etmem’ dedikten ardindan kendisini bıçaklamaya başladığını söyledi. Kıncı, “Olaydan tek vakit evvel bana, kendisine dönmemem seklinde çocukları yurda göndereceğini söyleyen iletiler attı. olay sabahı da arayıp barışmak istediğini söyledi. müzakere önerinini onay etmeyeceğimi söyledim ama çocuklarımızla alakalı konuşmak istediğini belirtince müzakereyi onay ettim. Kebapçıya gittiğimizde ısrarla Haneye dönüp dönmeyeceğimi sordu. bendeniz menfi cevap verince sırtımı sıvazlayarak ‘Yemeğini güzelce ye. Bu senin nihayet yemeğin’ dedi. Yanımda oturduğu amaciyla kalkamadım. tek ara çalışma arkadaşım da yanımıza uğramıştı. Burak, onu da zorlukla gönderdi. tek sefer dahada Haneye gelip, gelmeyeceğimi sordu. menfi cevap alınca cebinden bıçak çıkardı ve ‘Bana uçurum olmayacaksan seni kimseye uçurum etmem’ dedikten ardindan beni bıçaklamaya başladı. Yardım etmeye çalışanlara bıçağı göstererek ‘Yaklaşmayın’ dedi. Etraftakiler ona iskemle atınca beni bıraktı” dedi.

“EŞİMİ Katiyen ALDATMADIM”

Burak Kıncı tarafından yöneltilen suçlamalara da cevap veren Aycan Kıncı, “Eşimi Katiyen aldatmadım. Konuşurken de hayatımda birinin olduğunu söylemedim” ifadelerini kullandı. Sanığın avukatının, cezaevindeki Burak Kıncı’yı ziyaret ettiği ve kazanç verdiği iddiasını reddeden Aycan Kıncı, “Oğlumu, babasını görmesi amaciyla cezaevine götürdüm. ama kimliği yanında olmadığı amaciyla art döndük. Kendisine kazanç yatırmam da mevzubahis değildir” diye cevap verdi. Aycan Kıncı’nın avukatlarından İslam Gezer, dışardan müdahaleler olmaması vaziyetinde sanığın eylemini tamamlayacağının altını çizip eylemin planlı olduğunu belirtti. Avukat Elif Büşra Berber ise sanığın eylemi meşrulaştırmak yerine Aycan Kıncı’ya iftira attığını, bu iddiaların yerinin aile mahkemeleri olduğunu savundu.

Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına hükmederek, sanığın cezai ehliyetinin tam olup olmadığının belirlenmesi amaciyla Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden rapor alınmasına ve tertemiz tanıkların dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Tolga TAHÇI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir