Ertuğrul Sağlam: Süper Lig hayalimizi 26 Mayıs’ta sonlandırmak istiyoruz-haberi

TFF 1. Lig play-off yarı finalinde Altınordu ile karşılaşacak var olan Yılport Samsunspor’un teknik patronu Ertuğrul Sağlam, “Süper Lig hayalimizi 26 Mayıs’ta sonlandırmak istiyoruz.” dedi.

Sağlam, Nuri Asan Tesislerinde yaptığı açıklamada, Altınordu maçına iyi tek şekilde hazırlandıklarını söyledi.

Takımın moralinin üst seviyede olduğunu ve aynı sinerjiyi taraftarların da yaşaması gerektiğini belirten Sağlam, “Bizim ligdeki hedefimiz 34 mücadele nihayetinde Süper Lig’e çıkmaktı. Ne yazık ki Türk futbol tarihinde hiç görülmemiş, belki de bundan ardindan görülmeyecek tek nokta tablosu alana çıktı ve biz de lige çıkamadık. Süper Lig hayalimizi 26 Mayıs’ta sonlandırmak ve bu hedefimize erişmek istiyoruz. Play-off evvel maçını Altınordu ile deplasmanda oynayacağız. Deplasmanda iyi tek netice alarak 2. mücadele döneminden evvel avantaj ele geçirmek istiyoruz. Ligde nihayet dört haftada alana koyduğumuz iyi mücadelenin, iyi ve üretken futbolun devamını sağlayabilirsek final döneminden evvel bize umut aşılayacak ve maneviyat verecek tek karşılaşma olacak.” ifadelerini kullandı.

Sağlam, takımda sakatlığı bulunan Tomane dışında Brice Dja Djedje’nin de hafif sakatlığı olduğuna işaret ederek, “Benim taraftarlarımızdan ve camiamızdan isteğim şudur; Bundan evvel yazılan, söylenen, konuşulan rastgele kimsenin hoşuna gitmeyen ne varsa bütün bunları arkada bırakıp, hep birlikte birbirimize sarılıp tek bütünlük oluşturup sinerji çıkarıp bu işin sonunu getirmek istiyoruz. Samsunsporluyum diyen herkesin desteğine ihtiyacımız var. Bu işin sonunun iyi olacağına inanıyorum, hep birlikte başaracağız. İlk mücadelenin Altınordu ile deplasmanda olması avantajdır. Ama içeride veyahut dışarıda oynayalım bizim yapmamız koşul olan tek iş var ki bundan sonraki zamani en iyi şekilde değerlendirip 26 Mayıs gecesinde takımı Süper Lig’e çıkaralım ve bu mutluluğu camiamızla birlikte yaşayalım.” diye konuştu.

Takım kaptanı Yalçın Kılınç ise ligi iyi tek yerde bitirdiklerini ama üç takımın aynı puanı olması hasebiyle averajla üçüncü oldukları amaciyla tek üst lige yükselemediklerini hatırlattı.

Play-off maçları döneminden evvel takımın iyi hazırlandığına işaret eden Kılınç, şunları kaydetti:

“Play-off bizim amaciyla tertemiz tek heyecan. Takım olarak iyi tek durumdayız ve ligin nihayet dört maçını kazanarak bu noktaya geldik. deneyimli ve iyi tek kadroya sahibiz. Önceliğimiz Altınordu maçı, bu mücadelesi geçerek finale çıkmayı arzuluyoruz. Takım olarak ligde Zati rakiplerimizin gerisinde olduğumuz amaciyla play-off bekliyorduk, çünkü rakiplerimizin nokta kaybetmesini bekliyorduk ve onlarda nokta kaybetmedi. Play-off’a kaldığımız amaciyla moralimizi bozuk değil. 2-2 berabere kaldığımız Menemenspor maçında belli tek süre maneviyat bozukluğu yaşadık ardindan bunu atlattık. bendeniz takım arkadaşlarıma çok inanıyorum ve güveniyorum allahın izniyle işin sonunu getireceğiz.”

Öte istikametten kırmızı-beyazlı ekip, Altınordu maçının hazırlıklarını sürdürdü. teknik patron Sağlam idareninde futbolcular pas çalışması ile ısınma, 6’ya üç oyun, 7’ye 7 üç takımlı turnuva ve 11’e 11 Strateji çalışması yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir