Erkek öğrenci yurdundaki şiddete ailelerden tepki -haberi

Esenler’de hususi bay yurdunda yaşanan şiddet olayıyla alakalı görüntüler evvel olarak yasamsal medyada paylaşıldı. İstanbul Valiliği yazılı tek açıklamayla, vatan görevlisi ile alakalı tahkikat başlatıldığını ve gözaltına alındığını duyurdu. Açıklamada, İl ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün de müfettiş görevlendirilerek yönetimsel tahkikat başlattığı bildirilerek “Öğrencilerimize baz alinarak şiddet bulunan bu davranış Katiyen onay edilemez, esefle kınıyoruz” denildi.

“GÖRÜNTÜLERİ İZLEYİNCE ŞOK OLDUM”

Öğrencilerin aileleri, yetkililerden bilgi almak amaciyla vatan binasına geldi. erkek çocuğunun üç senedir yurtta kaldığını belirten Özcan Yılmaz, “Görüntüleri izleyince şok oldum. İnanamadım, buraya geldim. Çocuklarımın burada eğitim alması amaciyla buraya dört bin Lira ödüyorum. Bizim çocuklarımız kendisinin gönül rızasıyla geliyor. bendeniz de çocuklarım bilim eğitimleri alsınlar diye, gönlümce gönderiyorum. Hocaların da çoğunu tanıyorum. Olanlara şaşırdım. Kimse çocuğunun dövülmesini istemez Çocuklarımın burada eğitim alması amaciyla buraya dört bin Lira ödüyorum, biz memnunuz. hanem buraya çok yakın o nedenle burayı seçenek ettim, çocuğumdan her dakika havadis alıyorum” dedi.

“ÇOCUĞUMA BÖYLE BİR ŞEY YAPILMIŞSA, BURADA TUTMAM”

Fazıl Helvacı, “Süreci bekleyeceğiz. Bu vaziyetle alakalı netlikle yasal asama başlayacaktır. görevli öğretmen her kimse onun emniyette ve karakoldaki ifadesinden ardindan tutuklanıp tutuklanmayacağını bekleyeceğiz. Burada vatan idaresi Tamamiyle suçlu bulunursa ve bizim çocuklarımıza da bunun benzeri tek şey yapılmışsa çocuğumuzu burada tutmayacağız. ama tek kişi tek anlık şiddet ile bunu yaptıysa bunu bütün kuruma esya faktörün manası yok” diye konuştu. DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir