Erdoğan’ın ‘Türkiye Hava Yolları’ açıklamasına siyasilerden tepki-haberi

Cumhurbaşkanı ve ak parti genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bundan ardindan uçaklarımızın gövdesine de Turkish Airlines adina ülkemiz sema Yolları yazacağız” izahı politikacilarin reaksiyonunu çekti. Erdoğan’a neden Türk adina ülkemiz seçenek edildiği soruldu.

AKŞENER: BİZ GELDİĞİMİZDE DÜZELTİP TÜRK sema YOLLARI YAZARIZ

Erdoğan’ın sözlerine cevap veren İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, “Sen bunun benzeri saçmalamaya ayni ritimde devam et, biz geldiğimizde onu da düzeltip Türk sema Yolları yazarız. ne türlü olsa az kaldı” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN TEPKİ: BU SAÇMA KARARDAN DÖN

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Erdoğan’a şöyle seslendi:

“Neden? bendeniz Türk’üm derken. “I am Türkiye” mi diyeceğiz bundan sonra? Erdoğan, bu Absürt karardan art dön!”

“HER SEÇİM ÖNCESİ eş SENARYO”

İYİ Parti genel reis Yardımcısı Bahadır Erdem ise, “Türk sema Yolları olacakmış ülkemiz sema Yolları! Kaybettiğiniz oyları konsolide etmek amaciyla her vakit ayrı tek gerilim çıkarmaktan, toplumu dövüş ettirmekten bıkmadınız. Her seçenek öncesi aynı senaryo ama bu sefer tutmayacak, benden söylemesi” dedi.

“TÜRK DEMEKTEN VAZ MI GEÇİLİYOR?”

İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, “Anlaşılan Türk sema Yolları gözden çıkartılmış. ülkemiz sema Yolları değil, Türk sema Yolları (Turkish Airlines) demeye ayni ritimde devam edeceğiz. Türkiye’nin tek markası Türk sema Yolları… yedirmeyiz” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Erzurum mebus Naci Cinisli, “Ben her yerde ‘’Türk sema Yolları, Turkish Airlines” demeye ayni ritimde devam edeceğim. Gurur duyuyorum kelime oyunları ile ‘’Türk” demekten vaz mı geçiliyor?” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir