Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na tazminat davası-haberi

CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun mapus cezasının Yargıtay’da onanması ve kendisine siyasi yasak getirilmesi kararının ardından, İl Başkanlığı önüne gittikçe izahta bulunmuştu. Cumhurbaşkanı ve ak parti genel Başkanı Erdoğan’a seslenen Kılıçdaroğlu, “Sen ikiyüzlüsün. Sen fırsatçısın. Sen tek zorba ve manipülatörsün. Ama zulmün, küstahlığın artık nihayet buluyor” ifadelerini kullanmıştı.

ERDOĞAN’DAN TAZMİNAT DAVASI

Cumhurbaşkanı ve ak parti genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşması hasebiyle 500 bin liralık manevi tazminat davası açtığı öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU’NUN AVUKATI: HODRİ MEYDAN

Gelişmenin derhal peşinden cumhuriyet milletçe partisi öncüsü Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik İzah yaparak ‘Hodri meydan’ dedi. Çelik, “Ne hatri sayilir büyüklükte tek şans! genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapmış olduğu ‘iki yüzlü, manipülator, fırsatçı’ ve başka yakıştırmaların doğru olduğunu ispatlama şansına sahip olacağız! Hodri meydan. genel Başkanımızın her vakit haklı olgular çerçevesinde eleştiri yapar!” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP öncüsü Kılıçdaroğlu’nun cumhuriyet milletçe partisi İstanbul İl Başkanlığı önünde yaptığı konuşma şöyle:

* “Yönetenlere, yönetene, Erdoğan’a sesleniyorum; Erdoğan sen ikiyüzlüsün. Sen fırsatçısın. Sen tek zorba ve manipülatörsün. Ama zulmün, küstahlığın artık nihayet buluyor.

* Erdoğan, yaklaşan gök gürültüsünü duyuyor musun? Bu gürültü, mahallelerini sığınmacılara sattığın insanlarımızın gök gürültüsüdür. Bu gürültü, aç bıraktığın emeklilerimizin gürültüsüdür. Bu gürültü, elektriğini kestiğin dört milyon insanın karanlıktaki sesidir. Milyonların insanının sesidir. Geleceğini çaldığın bu kızgın insanların sesini duyuyor musun? Özgürlüğün şarkısını söyleyenlerin sesini duyuyor musun?

* tertemiz tek hayat başlamak üzere bu ülkenin insanları için. Her tek vatandaşın onuruyla ve özgürce yaşayabileceği tek memleket yaratacağız. En karanlık hatıran şafağa en yakın vakit olduğunu biliyoruz.

* Erdoğan, biz göğe baktığımızda sana karşın her şeyin dahada iyiye gideceğini, bu zulmün de nihayet bulacağını, tek sefer dahada huzur ve sükunetin bu ülkeye art geleceğini her birimiz biliyoruz.

* bütün o acımasızlıklar senin zayıflıklarında doğuyor. Sen zayıfsın, biz güçlüyüz. Sen sırça köşküne yaşayacaksın. Biz omuz omuza gelen tek halkız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir