Erdoğan’dan AK Partili belediye başkanlarına talimat: 2019 seçimlerinde açıkladığımız 11 prensibe bağlı kalın-haberi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partili belediye başkanlarıyla tek araya geldiği toplantıda bayındır düzenlemeleriyle alakalı ikazlarda bulundu.

“MİLLET SİZİN ESERLERİNİZİ, HİZMETLERİNİZİ GÖRSÜN”

Belediye başkanlarından 2019 seçimlerinde millete açıklanan manifestodaki 11 prensibe sıkı sıkıya bağlı kalmalarını istek eden Erdoğan, “Özellikle bayındır düzenlemelerinde Katiyen şaibeye yer vermeyecek şekilde adil ve açık tek çalışma alana koymanız gerekiyor. Aynı şekilde ihaleleri netlikle şeffaf tek şekilde gerçekleştirin, Hem de bütün ihaleleri canlı yayınlayın. Yaptığınız işlerin tanıtımına önem verin, millet sizin eserlerinizi, hizmetlerinizi görsün” dedi.

İŞTE ERDOĞAN’IN BAHSETTİĞİ 11 PRENSİP

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünü ettiği AK Parti’nin seçenek manifestosundaki 11 prensip; kent planları, altyapı ve ulaşım, kentsel dönüşüm, inanilmaz şehirler, akıllı şehirler, çevreye duyarlı şehirler, yasamsal belediyecilik, yatay şehirleşme, halkla birlikte yönetim tasarruf ve şeffaflık ile kıymet üreten şehirlerden oluşuyor.

“MAHALLELİ İDARELERİN GÜCÜNÜ VE HİZMET KABİLİYETİNİ ARTIRDIK”

Erdoğan’ın AK Parti Belediye Başkanları Toplantısı’nda yaptığı açıklamaların devamı ise şu şekilde;

“19 sene evvel iktidar kapısını açan, 19 sene süresince iktidarda tutan da mahalli yönetimlerdeki faik gayretlerimiz, hizmetlerimiz, başarılarımızdır. nihayet 19 senede yasama geçirdiğimiz reformlarla mahalli idarelerin gücünü ve hizmet kabiliyetini dahada da artırdık. Vatandaşlarımızın hayatına dokunan hizmetlerin mühim tek bölümünü hali hazırda belediyelerimiz yürütüyor. Bu bakımdan her birinizin işlerini yürütürken hatri sayilir büyüklükte tek mekanizmanın en ağırbaşlı parçası olduğunuzu unutmadan çalışması nihayet derece önemlidir.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ VURGUSU

Artık vatandaşlarımız belediyelerden Yalnızca rutin işlerinin görülmesini değil, kendisine kıymet verilmesini, saygı duyulmasını da bekliyor. İnsanımız telefon açtığında muhatap bulmayı, Sual sorduğunda cevap almayı, tek sıkıntısını ilettiğinde çözülmesini, kısa vadede çözülmese dahi en azından ilgilenilmesini arzu ediyor. Gönül belediyeciliği derken bunun benzeri tek anlayışı kast ediyoruz. Yani, yurttaşa kıymet veren, sorunlarına çözüm arayan, gayretli, çalışkan, dürüst tek belediyecilik tasavvurundan bahsediyorum. Gönülden yapılan her iş bereketlenir, yüksünerek yapılan işlerin kimseye yararı olmaz.

”SOSYAL MEDYA BELEDİYECİLİĞİ, HİZMET BELEDİYECİLİĞİNİN YERİNİ ALAMAZ”

AK Partili belediye başkanı her vakit ulaşılabilir olmalı, vatandaşın içinde olmalı, sokaktan, çarşıdan, pazardan ayağını Katiyen kesmemelidir. çaba vermeden, icraat yapmadan, eser üretmeden Yalnızca yasamsal medya mecraları ile vatandaşın kalbine girilemeyeceği nihayet vakitte çok açık alana çıkmıştır. yasamsal medya belediyeciliği hizmet belediyeciliğinin yerini alamaz. Bizim siyasetteki varlık sebebimiz birilerine imtiyaz sağlamak, birilerine çıkar devşirmek, birilerini mevki mevki sahibi kılmak değildir. Bizim öncelikli vazifemiz halkımıza, ülkemize, insanımıza hizmet etmek, Türkiye’nin tamamında hak ve kalkınmayı tesis etmektir.”

2020-2021 nihayet anketler! Anket şirketlerinin bütün seçenek anket neticeleri ve seçenek anketleri burada! Kronolojik sırayla CB seçenek anketi ve anket sonuçları

2020-2021 nihayet anketler! Anket şirketlerinin bütün seçenek anket neticeleri ve seçenek anketleri burada! Kronolojik sırayla CB seçenek anketi ve anket sonuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir