Erdoğan’dan 15 Temmuz’da FETÖ’ye karşı kararlılık mesajı: Dün başaramadılar, yarın da inşallah başaramayacaklar-haberi

Türkiye, 15 Temmuz hain vuruş girişiminde şehitlerini anıyor. bütün vakit süresince düzen eden etkinliklerde, hain vuruş girişimi lanetlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da akşam saatlerinde tek video ileti yayınlayarak, Türkiye’ye seslendi.

“DÜN BAŞARAMADILAR, YARIN DA BAŞARAMAYACAKLAR”

Büyük ve kuvvetli Türkiye’nin inşasına kimsenin engel olamayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütlerini kullanarak topraklarımızı tehdit edenler, bu yaptıklarıyla aslında kardeşliğimizi pekiştirdiklerini anlayamadılar. Bir gün evvel başaramadılar, bu erken başaramadılar, yarın da allahın izniyle başaramayacak, hatri sayilir büyüklükte ve kuvvetli Türkiye’nin inşasına engel olamayacaklar” dedi.

“HESABINI SORDUK, SORMAYA ayni ritimde devam EDECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Ülkemize ve milletimize yapılan ihaneti unutmayacağız.Bu alçaklığın (15 Temmuz vuruş girişimi) hesabını, yakaladığımız, tespit ettiğimiz bütün hainlerden sorduk, sormaya ayni ritimde devam edeceğiz. Nesiller süresince milletimizin her tek ferdi, bu eşi benzeyen olmayan ihaneti hatırladıkça, istiklalimize ve istikbalimize dahada sıkı sarılacaktır.

“BU COĞRAFYAYI vatan TUTMANIN BEDELİNİ ÖDÜYORUZ”

Bu vuruş girişimi, tarihimizdeki yerini tek ibret vesikası olarak almıştır. Dünyanın her ülkesinin ve toplumun gözdesi tek coğrafyayı bin senedir vatan kılmanın ve vatan olarak tutmanın bedelini ödüyoruz.

“VATANDAŞIMIZA SAHİP ÇIKMA MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

Geride bıraktığımız 8 senede değişik görünümler altında yaşadığımız saldırılar, vatanımıza sahip çıkma mücadelemizin sürüp gideceğine işaret ediyor. Envai kılıktaki pkk terör örgütleri üzerinden tedavüle sürülen senaryoların amacı; ülkemize diz çöktürmek, milletimizi esir etmek, topraklarımızı yağmalamaktır.

“ASLINDA KARDEŞLİĞİMİZİ PEKİŞTİRDİLER”

Gezi olaylarıyla yasamsal çatlaklar oluşturmaya çalışanlar, aslında bünyemize birlik ve beraberlik aşısı yaptıklarını göremediler. pkk terör örgütlerini kullanarak topraklarımızı tehdit edenler, bu yaptıklarıyla aslında kardeşliğimizi pekiştirdiklerini anlayamadılar. Bir gün evvel başaramadılar, bu erken başaramadılar, yarın da allahın izniyle başaramayacak, hatri sayilir büyüklükte ve kuvvetli Türkiye’nin inşasına engel olamayacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.