Erdoğan, Doğu Akdeniz’le ilgili müjdeyi verdi: Yakında inşallah petrol, doğal gaz, bunların haberini alırsanız şaşırmayın-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlerle tek araya geldiği söyleşide gündeme değin mühim izahlar yaptı. Erdoğan Sismik araştırma gemilerini Türkiye’ye kazandırmada hatri sayilir büyüklükte muvaffakiyet sağladıklarını belirtirken yakın vakitte yakit ve doğal gaz ile alakalı iyi haberler vereceğini açıkladı.

“ŞU ANDA BİZİM 5 adet GEMİMİZ VAR VE KİMSEYE MUHTAÇ DEĞİLİZ”

Bizim amaciyla ülkemiz 780 bin kilometrekare değildir, bizim amaciyla her yer Türkiye’dir” diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Onun amaciyla de buralarda attığımız adımlar, Filistin’de de Kıbrıs’ta da doğu Akdeniz’de de aynı şekilde Irak’ta da hep bunun içindir. eğer bize bu sualleri o soran zevat, muhalefet şu anda iktidarda olsaydı bizim doğu Akdeniz’de halimiz haraptı. Biz Kıbrıs’ın etrafındaki bütün o haklarımız noktasında hiçbir şeyi dogruluk edinemezdik. Bunlar tek adet sismik araştırma gemisi alamadılar, tek adet sondaj gemisi alamadılar. Ama biz sondaj gemilerini aldık, sismik araştırma gemilerini aldık, şu anda bizim 5 adet bu şekilde gemimiz var ve kimseye muhtaç değiliz.”

“HABERİNİ ALIRSANIZ ŞAŞMAYIN”

Kendilerinden evvel Türkiye’nin bunun benzeri tek imkanı olmadığını ve maliyetlerinin de çok çok hatri sayilir büyüklükte olduğunu laf eden Erdoğan, şöyle konuştu:

“Ama biz bunların öyle tek zamanlamasını iyi yaptık ki bu zamanlamayla birlikte de bu gemileri ülkemize kazandırdık. Şimdi de allahın izniyle iyi müjdeler de alıyoruz, bu müjdelerle birlikte de yakında allahın izniyle petrol, doğal gaz, bunların haberini alırsanız şaşmayın. Bunları Zati aldığımız andan bu yana dünyanın Türkiye’ye bakışı çok dahada değişik olacak. Bu bakımdan şu anda hayat bizi kıskanıyor, kıskanmakta da haklılar. Varsın kıskansınlar. cenup Kıbrıs ve şimal Kıbrıs. Niçin rahatsızlar? Zira bizim gemilerimiz orada. geçen vakit İzah yaptı arkadaşlarımız da. İnşallah 20 Temmuz’da bendeniz Kıbrıs’ta olacağım ve şimal Kıbrıs’tan İhtiyaç duyulan mesajları bütün dünyaya allahın izniyle oradan vereceğim ve onun amaciyla şimal Kıbrıs’ta olacağım. Zira şimal Kıbrıs’ta bizim bulunmamız, şimal Kıbrıs’tan bizim vereceğimiz iletiler Yalnızca adayı değil bütün dünyayı ilgilendiriyor ve eğer siz bu kararlılığınızı göstermezseniz, bu duruşunuzu alana koyamazsanız, kimse sizi erkek adina koymaz.”

“BÖLGEDE OLABİLECEK HERHANGİ BİR SALDIRIDA GÜÇLÜ OLMAMIZ LAZIM”

Adada tek çok adım attıklarını ve bu adımları geliştirerek ayni ritimde devam ettirdiklerini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

“Şimdi Hava meydanı olarak iki adet Hava meydanı var Kıbrıs’ta; birisi işte Türkiye’de bütün vatandaşlarımın bildiği Ercan, birisi de doğal dahada evvel orada bulunan, ama biz orayı da şimdi tek değişikliğe derhal sevk etmek suretiyle tertemiz tek isimle ve dahada çok SİHA’larımızın ve İHA’larımızın bulunduğu alan. Bunları Niçin acep bu denli hareketlendiriyoruz, sebep? alanda olabilecek rastgele tek saldırıda kuvvetli olmamız lazım. kuvvetli olmak amaciyla de havada, karada, denizde her şeyinle var olacaksın. Peki, var mıyız? Evet, varız. Kaldı ki hepsini koy tek kenara, biz Zati şuradan derhal Anamur’dan, Mersin’den uçaklarımızı kaldırdığımız zaman, Adana’dan kaldırdığımız zaman, uçaklarımız hatıranda nerede? Oradalar. Başka bir deyişle bizim amaciyla vakit mefhumu burada Zati yok. bütün mesele nedir? Siz yere sağlam basacaksınız, özgüveniniz olacak. ülkemiz olarak biz varız. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir