Enerji Bakanlığı’nın ruhsatını iptal ettiği madencilik firması, Galatasaray’ın arazisinden çıktı, tesisler 2 yıl içinde Kemerburgaz’a taşınacak-haberi

Sarı-Kırmızılı camianın en önemlimaddelerinden biri olan, uzunca vakittir çözüm bekleyen Kemerburgaz’daki arazi ile alakalı hatri sayilir büyüklükte tek adım atıldı. Enerji Bakanlığı dahada evvel arazi üzerinde madencilik yapan firmanın ruhsatını iptal etmişti. mevzubahis firma Bir gün evvel araziden tahliye edildi ve bölgeye Galatasaray bayrağı dikildi. Kulübün Bir takım tesislerinin Türk Telekom Stadı’na dahada yakın var olan Kemerburgaz’a taşınmasının önünü açacak.

MİLLİ EMLAK BOŞ TESLİM EDECEK

Galatasaray’ın tertemiz tesislerinin inşa edileceği Kemerburgaz’daki arazinin tek bölümü yeralti maden işletmesi ile çakışıyordu. Arazi sarı-kırmızılı kulübe belirleme edilmesine karşın yeralti maden şirketi, araziyi terk etmemiş ve asama uzamıştı. Sözcü’deki habere göre; tahliyenin derhal peşinden arazi, ulusal Emlak tarafından boş olarak teslim alınacak ve spor tesisinin kuruluşu amaciyla koşul olan çalışmalara başlayabilmesi amaciyla Galatasaray’a devredilecek. Sarı-kırmızılı takim Kemerburgaz tesislerini iki sene içinde bitirmeyi planlıyor.

BURAYI BİZE hükümet TAHSİS ETTİ

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “Burayı hükümet bize belirleme etti. Karşılığında da Riva, Florya ve Mecidiyeköy alındı. Galatasaray, Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte camiası. tek vakit evvel adaletin ve hukukun buyruğunu adina getirsinler. Devleti karşıya almak çok yanlıştır. karar çıktığı anda pandemiye karşın Kemerburgaz arazisini yapacağız. Büyükçekmece’de de tek arazimiz var. Onu da amatörlere yapacağız veyahut tam  ters olacak. uzunca vakitte değil kısa tek vakitte bu olacak” diye konuşmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.