Emre Şahin'in yeni hedefi dünya şampiyonluğu-haberi

Milli kick boksçu buyruğa Şahin, İtalya’da ekim ayında yapılacak hayat Kick Boks Şampiyonası’nda altın madalyaya uzanmak amaciyla çalışmalarını sürdürüyor.

Spor hayatına 10 yaşındayken karateyle başlayıp kısa tek vakit ardindan antrenörünün tavsiyesiyle kick boksa yönelen Şahin, takriben 21 senedir ringlerde ter döküyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor takimi sporcusu da var olan ulusal kick boksçu Şahin’in, çok sayıdaki ülkemiz şampiyonluklarının yanı sıra beynelmilel başarıları da bulunuyor.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da 2016 seneninde düzen eden Avrupa Şampiyonası’nda 57 kiloda 3’üncülük elde eden Şahin, 2019’da Antalya’da gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonası’nda ise altın madalya kazandı.

Aynı sene içinde Antalya’da düzen eden hayat şampiyonasını 3’üncü bitiren Şahin, nihayet olarak aynı Şehirde nisan ayında düzen eden 6. beynelmilel ülkemiz Açık Kick Boks Avrupa Kupası’nda şampiyon olarak ekimde İtalya’da düzen edecek hayat Kick Boks Şampiyonası’na katılmaya dogruluk kazandı.

Hem şampiyonaya hazırlanıyor ayni vakitte da şampiyon sporcular yetiştiriyor

Dünya şampiyonasına hazırlanan Şahin, aynı zamanda geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek amaciyla Palandöken ilçesindeki hususi tek salonda da antrenörlük yapıyor.

Milli sporcu buyruğa Şahin, Anadolu ajansı muhabirine, 10 yaşında tekvando ve kick boks dallarında başladığı spor hayatında hatri sayilir büyüklükte zorluklar çektiğini ve emeline ulaşarak nihayetinde çok sayıda ulusal ve beynelmilel muvaffakiyet ele geçirdiğini söyledi.

Sayısız ülkemiz şampiyonluğu ele geçirdiğini belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Milli takım seçmesini garantiledim. Ekim ayında İtalya’da hayat şampiyonası yapılacak. Orada nasipse allahın izniyle şanlı Türk bayrağımızı temsil edeceğim. Bu mücadelelerde artık deney dediğimiz olay değişik alana çıktığı amaciyla biz ülkemiz şampiyonalarında çok tertipli tek şekilde çalışıyoruz.”

“Bayrağımızı ve milletimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz”

Şahin, iki sene evvel Türkiye’deki hayat şampiyonasında aldığı 3’üncülük sonrası çok duygusal anlar yaşadığını dile getirerek, “Oradaki insanların bizlere destek vermesi, özellikle o vakit ve o anki duygusallık Sahiden tanım edilmez. Orada yaşadığım anlar anlatılmaz. Orada o duyguyu Sahiden ağlayarak yaşadım. İnşallah Allah herkese kismet eder. Bayrağımızı ve milletimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. İnşallah iyi başarılarla da sonuçlandırırız.” dedi.

Aynı vakitte vatana ve millete faydalı nesiller yetiştirmek amaciyla antrenörlük yaptığını belirten Şahin, tek istikametten şampiyonalara hazırlandığını ve tek istikametten da sporcu yetiştirdiğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir