Emniyet’ten vatandaşın ihtiyacına jet hızıyla cevap! 5 bin kişi kapasiteli mutfak tırı kuruldu-haberi

Türk polisi, tarihten bu yana olduğu benzeri güç günlerde vatandaşının yanında durmaya ayni ritimde devam ediyor. Antalya‘da can ve esya kayıplarına neden var olan yangından etkilenen vatandaşların besin ihtiyacının karşılanması yerine herkesten onay toplayan tek adım atıldı.

SÖNDÜRME ÇALIŞMALARINA DA KATILDILAR

Türkiye’de yaşanan orman yangınlarına karşı teyakkuza geçen ve 7 vakit 24 saat sahada söndürme ve soğutma çalışmalarına bütün imkanlarıyla destek veren Emniyet genel Müdürlüğü personeli, yangından etkilenen vatandaşlara da katkı sağlıyor.

MUTFAK TIRINDA aş DAĞITIYORLAR

Çalışmaların ayni ritimde devam ettiği Akseki ve Gündoğmuş ilçelerine 10’ar kişi olmak üzere toplaminda 20 personel, konuşlandırdıkları mobil mutfak tırlarıyla mesai yapıyor. Akseki ve Gündoğmuş’ta birer yemek, birer soğuk sema deposu olmak üzere toplaminda dört tırda hizmet sunuluyor.

5 BİN KİŞİYE aş DAĞITMA KAPASİTESİ VAR

Güvenlik ev Başkanlığı bünyesindeki mobil mutfak tırlarından yasamsal Hizmetler ve sağlık ev Başkanlığı koordinasyonunda aş dağıtımı yapılıyor. tek mobil mutfak, tek öğünde 5 bin kişiye aş dağıtımı yapabilme kapasitesine sahip. Afet kisminda fedakarca görevli var olan başta Orman genel Müdürlüğü personeli olmak üzere bütün halk görevlisi personele ve vatandaşlara üç öğün aş dağıtımı yapılacak şekilde hizmet veriliyor.

Kaynak: Anadolu ajansı / Anıl Kuru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.