Emniyette canlı bomba alarmı! Polis 1 kişiyi vurdu-haberi

Gaziantep’te akşam saatlerinde güvenlik Müdürlüğü önünde bağıran tek şahsı zabita uzaklaştırmak istedi.

İkazlara karşın uzaklaşmayan kişi zabita ekipleri tarafından tesirsiz vaziyete getirildi.

Defalarca sefer ateş edilen şahıs, ağır şekilde yaralanarak, yere yığıldı. Şahsın üzerinde dron ile bomba araması yapıldı. olay yerinin etrafında de geniş güvenlik tedbiri alındı.

BOMBA İMHA UZMANI DA ARAMA YAPTI

Olayın derhal peşinden hususi kıyafetlerini giyen bomba imha ekipleri şahsın üzerinde bomba araması yaptı. Şahsın bıraktığı poşetin ise fünye ile patlatıldı.

HASTANEYE KALDIRILDI

Üzerinde bomba olmadığı saptanan kişi yapılan aramanın derhal peşinden ambulansa alınarak hastaneye kaldırıldı. Şahsın üzerinde ve yere bıraktığı poşette rastgele tek patlayıcı maddeye ulaşılmadı.

Öte istikametten ise Gaziantep Valisi Davut Gül ve güvenlik Müdürü Mustafa buyruğa Başbuğ da olay yerinde analiz yaptı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Vali Gül, yasamsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Gaziantep güvenlik Müdürlüğümüzün önünde bomba süsü verilmiş şekilde hücum girişiminde bulunan tek kişi polislerimiz tarafından yaralı olarak tesirsiz vaziyete getirilmiştir. olay çok yönlü olarak araştırılmakta olup alakalı kişinin çok sayıda adli kaydı bulunmaktadır. Geçmiş olsun” dedi.

3 POLİS ŞEHİT OLMUŞTU

Öte istikametten İl güvenlik Müdürlüğü’ne tek Mayıs 2016da IŞİD pkk terör örgütü tarafından bomba yüklü araçla hücum düzenlenmiş, üç zabita memuru şehit olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir