Emel Sayın’ın duygusal anları… ‘İlk defa onun için sahnedeyim’-haberi

Beyoğlu Klasik Türk Musikisi Derneği’nin örgütlü ettiği gecede, besteleriyle tek döneme damgasını vuran ve geçen sene vefat eden keman virtüözü Selçuk Tekay besteleriyle anıldı.

Cemal Reşit oy konser salonunda oyun alani/sahne alan Emel Sayın duygusal anlar yaşadı.

Sayın, “Ankara’da nihayet konserimizi verdiğimizde Selçuk Tekay’la beraberdik. bu erken evvel kez onun amaciyla ve onla birlikte sahnedeyim. Kardeşim benzeri sevdiğim, aileden biri var olan 40 seneye yakındır birlikte çalıştığım canım arkadaşım onu anmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Selçuk Tekay, Vefa Lisesi’nden mezun olduktan ardindan konservatuvar eğitimini tamamladı, derhal peşinden da Feridun Darbaz, Teoman Önaldı ve Emin Ongan, benzeri hocalarla çalıştı. Doğuştan gelen müzik yeteneği ve tertipli çalışmalarının derhal peşinden başarılı işlere imzasini atan Selçuk Tekay, Zeki Müren, Müzeyyen Senar, Emel Sayın, Muazzez Abacı ve Bülent Ersoy benzeri Bir hayli meşhur isminin albüm ve oyun alani/sahne çalışmalarını yönetmişti.

Selçuk Tekay geçen sene 68 yaşında hayatını kaybetmişti. (DHA)

Ünlü isimler Selçuk Tekay'a bunun benzeri veda etti İlginizi Çekebilir Ünlü isimler Selçuk Tekay’a bunun benzeri veda etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir