Emeklilerden ek ödeme zammı talebi! Hayata geçerse maaşlar 414 lira artacak-haberi

2021 seneye ocakta zammı ile giren emekliler sene kalanında temmuz zammı ve bayram ikramiyelerini hesaplarında görecek. çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli vatandaşlar maaşlarının yanı sıra her ay ek tediye de alıyor. çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli maaşı bin 554 liranın altında olanlara yüzde 5, üzerinde olanlara yüzde dört oranında ek tediye veriliyor. Emekliler, bu oranın nihayet vakitlerde düşük kaldığını belirterek, artırılmasını istiyor.

EK ÖDEME TALEBİ

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) emekliye verilen ek ödemenin artırılmasını istek ediyor. Vergi iadesinin adina gelen ek tediye maaşın yüzde 4’ü-5’i oranında oluyor. eğer istek onay görürse; emeklilerin aldığı ödemelerde artış yaşanacak.

YÜZDE 10 İSTENİYOR

Türkiye Emekliler Derneği’nin (TÜED) teklifi, oranın yüzde 10 olması yönünde. Bu istek yasama geçerse, emeklilerin kazancında mühim tek artış yaşanacak. Emekliler maaşlarının yüzde 4’ü adina yüzde 10’u oranında ek tediye almaya başlayacak.

414 TL’LİK ARTIŞ

SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin gelirinde 414,51 liraya varan artış yaşanacak. 6 bin 908 Lira 35 kuruş var olan maksimum maaşı alan emekliye 276,33 Lira adina 690,84 Lira ek tediye verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir