Elanur Menteş'in A takım sevinci-haberi

Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ugras eden Mersin ekibinin ocakta ayında A takım kadrosuna çıkarma kararı aldığı Elanur, bu karar üstüne lisans işlemlerinde kullanılmak amaciyla sağlık vizesi almak emeliyle Şehirdeki tek hususi hastaneye gitti.

Sağlık kuruluşunda yapılan tetkiklerde kalbinde doğuştan delik olduğunu öğrenince hatri sayilir büyüklükte acı yaşayan toy basketbolcu, ailesi, hocaları, takım arkadaşları ve doktorlarının desteğiyle harekât geçirmeye karar verdi.

Şubat ayında hastanede rehabilitasyon altına alınan Elanur’un kalbindeki delik, anjiyo yapılarak kapatıldı.

Başarılı geçen operasyonun derhal peşinden sağlığına kavuşan toy sporcu, tek vakit ardindan altyapıdaki takım arkadaşlarının arasına dönüp çalışmalara başladı.

Antrenmanlardaki azmi ve hırsıyla tekrar hocalarının alakasını çeken Elanur, başarılı performansıyla A takıma yükseldi.

İlk maçında 8 sayı kaydetti

Genç sporcu, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin 25. haftasında Samsun Canik Belediyespor’u evinde konuk eden takımıyla evvel maçına çıktı.

Elanur, 9 yaşında hatri sayilir büyüklükte tek ihtirasla başladığı basketbol kariyerinde, A takım forması giydiği evvel müsabakada 26 dakika 33 saniye süre alıp, 8 sayı kaydetti.

Ligin ve normal sezonun nihayet haftasındaki Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol karşılaşmasında da takim formasi giyme heyecanı yaşayan toy basketbolcu, ÇBK Mersin Yenişehir Beledispor ile Nesibe Aydın arasındaki play-off çeyrek final serisi 2. maçında da süre aldı.​​​​​​​

Menteş: İlk maça çıktığım vakit çok heyecanlandım

Elanur Menteş, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, çocukluğundan bu yana basketbol oynadığını söyledi.

Bu vakte civarindan kalbiyle alakalı hiçbir mesele yaşamadığını ifade eden Elanur, “Sağlık raporu almak amaciyla hocamla hastaneye gittiğimizde, Bir hayli işlem yapıldı. nihayet olarak kalbimle alakalı yapılan testte minik tek delik tespit edildi. bunun benzeri tek şeyi hiç beklemiyordum. Ailemde de bunun benzeri tek şeye rastlanmamıştı. Çok şaşırdım ve üzüldüm.” ifadelerini kullandı.

Genç basketbolcu, yakınlarının desteğiyle operasyon olmaya karar verdiğini belirterek, operasyonunun derhal peşinden sağlığına kavuşmak amaciyla beklediği süreçte, çok sevdiği basketbola dönememe korkusu hissettiğini aktardı.

Tedavi sürecinin derhal peşinden parkeye adım attığı evvel anda hatri sayilir büyüklükte mutluluk yaşadığını laf eden Elanur, “Heyecanlandım. Takım arkadaşlarımdan uzunca süre ırak kalmıştım. Onları gördüğüm amaciyla mutluydum. iki ay civarindan ırak kaldığım amaciyla antrenmanlara kondisyon çalışmalarıyla başladım. belli tek süre Yorucu tek asama oldu. Hiç idman yapmadığım amaciyla zorluk çektim. Hocalarım ve takım arkadaşlarım çok muavin oldular, desteklerini esirgemediler.” diye konuştu.

Genç sporcu, kariyerinin en hususi anlarına adım atmaya başladığını vurgulayarak, “En hatri sayilir büyüklükte hayallerimden biri A takıma çıkabilmekti. İlk maça çıktığım vakit çok heyecanlandım. Güzeldi ve en başta çok gurur vericiydi. Kendimi dahada çok geliştirmek istiyorum. minik olduğum amaciyla dahada çok fazla yollar var önümde. başka hayalim de ulusal takım forması giymek.” değerlendirmesinde bulundu.

AA

  • ÇBK Mersin Yenişehir Belediyespor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir