EKPSS tercih sonuçları açıklandı! EKPSS sorgulama ÖSYM ekranı…-haberi

Kamuda görev almak amaciyla EKPSS’ye katılım gösteren adaylar amaciyla heyecan doruğa çıktı. uzunca müddettir bekledikleri neticeler bu erken erişime açıldı. Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı tarafından 8 Şubat tarihinden 17 Şubat’a ertelenen EKPSS neticeleri ile binlerce kişi kamuda istihdam edilecek.

EKPSS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

EKPSS TERCİH SONUÇLARI ne türlü SORGULANIR?

Adaylar seçenek sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” web adresinden veyahut mobil uygulamalarından öğrenebilecek. Adaylara netice dokümanı gönderilmeyecek.

EKPSS ATAMASI ne türlü YAPILACAK?

* Yerleştirme yapılırken imtihana girilen tahsil düzeyi, cinsiyet, mezun olunan alan/dal/bölüm/program ile kadrolar amaciyla aranan nitelikler arasındaki tutarlık denetim edilecek bunlardan birinde dahi tek tutarsızlık tespit edildiği halde mevzubahis seçenek iptal edilecektir.

* Ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu Özürlü adayların görevli kadrolarına yerleştirilmelerinde EKPSS’de alınan puanlar kullanılacaktır. Yerleştirmelerde geçerliliği süre gelen çok sayida EKPSS puanı bulunan adayın en üst eğitim düzeyinden almış olduğu maksimum EKPSS puanı dikkate alınacaktır. Adaylar, duyuru edilen kadrolara EKPSS puanı esas alınarak tercihlerine göre yerleştirileceklerdir. İlan edilen kadrolar arasından aynı kadroyu seçenek eden adayların puanının eşit olması seklinde diploma tarihi itibarıyla evvel mezun olmuş olana, bunun aynı olması seklinde yaşı hatri sayilir büyüklükte olana öncelik tanınacaktır.

* Geçerliliği süre gelen çok sayida EKPSS puanı bulunan adayların yerleştirmelerde mezun olduğu en üst eğitim düzeyinden almış olduğu maksimum EKPSS puanı kullanılacaktır.
Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve seçenek sıralarına bakılmak suretiyle kadrolara yerleştirileceklerdir. dahada çok puanlı adaylar yerleştiği amaciyla birinci tercihine yerleşemeyen tek aday 2. tercihine, 2. tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde ayni ritimde devam edecektir. tek adayın nihayet tercihine de dahada çok puanlı adaylardan biri yerleştirildiği halde bu aday rastgele tek kadroya yerleşememiş olacaktır.

EKPSS TERCİH SONUÇLARI NE vakit AÇIKLANACAK?

Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan paylaşıma göre;

“8 Şubat 2022’de yapılması tasarilanan Özürlü vatandaşlarımızın halk müesseselerine atama töreni, 17 Şubat 2022 tarihine ertelenmiştir.”

ERDOĞAN DUYURMUŞTU

Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özürlü görevli ataması yapılacağını duyurdu. toplaminda iki bin 927 kişinin atamasının yapılacağı görevli ataması amaciyla tarih de paylaşıldı.

” Engellilerimize baz alinarak bu sene evvel görevli yerleştirme atamasını 8 Şubat’ta yapacağız. Her eğitim kademesinden iki bin 927 Özürlü vatandaşımızın kamuya yerleşimini sağlayacağız. Dezavantajlı ailelerimize destek paketini yasama geçiriyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir