Edirneli pehlivanlar \”koronavirüs manisiyle\” son antrenmanını yaptı-haberi

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Cazgırı Ergun Sevindi, Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bahçesinde pehlivanlar amaciyla oluşturulan çayırda idman öncesi “koronavirüs” isimli maniyi okudu.

“Ana rahminden çıktık geldik pazara, üç metre kefen aldık geldik mezara. Bu koç yiğitlerimizi pehlivanlarımızı sorarsanız, Katiyen gelmesinler nazara. Kovid allahın izniyle 2021’de girsin mezara” manisinin derhal peşinden pehlivanlar, Kırkpınar öncesi nihayet antrenmanını yaptı.

Şahi Spor takimi Başkanı Şamil doğu Delen, Anadolu ajansı muhabirine, nihayet yağlı güreş antrenmanını tamamladıklarını söyledi.

Havanın rüzgarlı olmasına karşın antrenmanı gerçekleştirdiklerini laf eden Delen, “Kimi kazağını, bazı tişörtünü giydi, öyle idman yaptık. İnşallah 660. Tarihi Kırkpınar’da da Edirne’yi madalyasız bırakmayacağız.” dedi.

Delen, pehlivanların PCR testinin derhal peşinden dualı çayıra çıkacağını kaydetti.

Sevindi ise salgının pehlivanları ve güreş camiasını bu sene da çok düşündürdüğünü belirterek, “Biz de bu düşüncenin derhal peşinden koronaivrüse tek engel yapalım dedik. bütün pehlivanlarımıza güreşlerde başarılar dileriz.” diye konuştu.

Pehlivan Atakan Makas da salgında güç tek asama geçirdiklerini söyledi.

Kırkpınar’a iyi şekilde hazırlandığını ve kürsüyü hedeflediğini laf eden Makas, “Son yağlı antrenmanımızı da yaptık. sema şartlarından dolayı kazakla yaptım antrenmanı. İnşallah bundan ardindan iyi tek dinlenmeyle Kırkpınar’a iyi tek şekilde çıkacağım.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir