Eczacıbaşı çalışanlarının öldüğü helikopter kazasından önceki görüntüler ortaya çıktı-haberi

İtalya’da 9 Haziran’da Toskana bölgesine bağlı Lucca sehrindeki Capannori Tassignano Havaalanı’ndan kalkan ve içinde 4’ü Türk 7 kişinin bulunduğu helikopter Modena civarında talihsiz kaza geçirmişti. Helikopterde bulunan 7 kişinin cesedine Bir gün evvel ulaşıldı. Apenin Dağları’nda kayıp helikopteri arama çalışmaları bu erken sona erdi. Düşen helikopterde sabotaj ve hatali ihtimalleri de soruşturuluyor.

OĞLUNA VİDEO GÖNDERMİŞ

İtalyan medyası, kazada hayatını yitiren Lübnanlı Tarek Tayeh’in, helikopter düşmeden evvel erkek çocuğuna gönderdiği görüntüleri paylaştı. Bu görüntülerin, şiddetli tek fırtınanın ortasında Toskana-Emiliano Apeninleri üzerinde kaybolan helikopterin uçuşunu belgelediği belirtildi. Videonun ani çok saniyesinde, pilotun tek fırtına esnasında helikopteri manevra yaptırdığına dikkat çekildi.

YAĞMUR, ŞİMŞEK, DOLU FIRTINASI içinde UÇUYORDU

Ayrıca kazanın alana geldiği perşembe bugünü helikopterin uçuş yaptığı Toskana-Emiliano bölgesi Apenin Dağları civarında sema koşullarının menfi olduğu, yağmur, şimşek ve dolu fırtınası alana geldiği vurgulandı.

Eczacıbaşı çalışanı dört Türk’ün de bulunduğu helikopterde hayatını yitirenlerin kimliği şöyle:

“Serhat Kenar, Arif Cez, İlker Uçak, Altuğ Bülent Erbil, Lübnanlı Chadi Kreidy ve Tarek Tayeh ile İtalyan kaptan Corrado Levorin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir