Düzce’de otobüs ile otomobil çarpıştı: 3 ölü, 10 yaralı-haberi

Kaza, akşam saatlerinde, Akçakoca ile Sakarya’nın Kocaali kazasi arasındaki Daha önceki İstanbul karayolunun Edilli mevkiinde alana geldi. D-655 yolunda heyelan hasebiyle araçların yönlendirildiği Daha önceki İstanbul yolu denilen Akçakoca ile Sakarya arasındaki yolda trafik yoğunluğu yaşandı. İstanbul istikametine giden ve sürücülerinin kimliği Daha belirlenemeyen 34 ANB 135 plakalı yolcu otobüsü ile karşı istikametten gelen 14 AAY 823 plakalı oto baş kafaya çarpıştı. oto hatri sayilir büyüklükte hasar görürken, otobüs ise çarpışmanın tesiriyle bariyerlere çarparak durdu.

OTOMOBİLDEKİ üç KİŞİ olay YERİNDE ÖLDÜ

Can pazarının yaşandığı kazanın derhal peşinden haber verilmesi üstüne olay adina 112 Acil, itfaiye ve zaptiye ekipleri derhal sevk edildi. sağlık ekipleri, otomobilde bulunan dört kişiden 3’ünün olay yerinde hayatını kaybettiğini belirlerken, tek kişi ise ağır yaralandı. Bariyerlere çarparak duran otobüste ise 9 yolcu yaralandı. Yaralılar olay yerinde yapılan müdahalelerin derhal peşinden ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Kazada demir yığını haline dönüşen otomobilde sıkışarak hayatını yitiren üç kişinin cansız bedenleri ise itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla çıkarıldı. Cumhuriyet savcısı olay yerinde incelemede bulundu. Trafik akışı ise kontrollü şekilde sağlanıyor.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Düzce’nin Akçakoca kazasinda yolcu otobüsüyle çarpışan otomobilde hayatını kaybedenlerin sürücü Fuat Karagöz ile Fikret Yaman ve Semiha Mumcuoğlu olduğu belirlendi. Kazayla alakalı tahkikat sürüyor.

Kaynak: Anadolu ajansı / Ömer Ürer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.