Dünyanın en kaliteli incirinin üretildiği bahçelere verilen zararı TEİAŞ görevlilerinin yaptığı ortaya çıktı-haberi

Efeler ilçesine bağlı Eğrikavak ile İzmir‘in Ödemiş İlçesi Çayır Köyü arasında incir bahçeleri bulunan vatandaşlar, bahar bakımı için gittikleri arazilerinde adeta şok yaşadılar. İlk etapta bahçelerinin domuz istilasına uğradığını düşünen çiftçiler, daha sonra bu zararı Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ)çalışanlarının yaptığını öğrendi.

“İNSANA YARAŞIR BİR DAVRANIŞ DEĞİL”

Bahar sezonu bakımı için arazisine geldiğinde gördüğü manzara karşısında şaşırdığını belirten Mümin Kılınç, “Bahçemin belli bölümdeki ağaçların dalları kırılmış. Dikimi yeni yapılan incir ağaçları ise tamamen yok olmuş. İlk etapta domuzdan şüphelendik, ama bir hayvanın bu kadar zarar veremeyeceğini anlayınca çevrede araştırma yaptık. İçerisinde yüksek gerilim hattı direği olan bahçeler adeta talan edilmiş. Bu zararı da TEİAŞ adına çalışma yapan ekiplerin yaptığını öğrenince çok üzüldük. Çünkü yapılan, insana yaraşır bir davranış değil. Araziye girip zarar vermeleri üzüntü verici olduğu gibi, zarar gören kişileri insan yerine koymamaları daha da üzücü” diyerek çalışanlara önce insani değerlerin anlatılmasını sonra da zararının karşılanmasını istedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILACAK

Şikayetler üzerine durumdan haberdar olduklarını belirten TEİAŞ yetkilileri, çalışmayı özel bir firma aracılığı ile sürdürdüklerini belirterek oluşan zarar ziyan ile ilgili soruşturma başlatıp çiftçilerin gönlünü almaya çalışacaklarını belirttiler.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Kaynak :haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir