Dünyanın en dayanıklı makineli tüfeği M2, ağustos ayında görücüye çıkıyor-haberi

CANiK markasıyla, dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden var olan Samsun vatan müdafaa (SYS) ve iştirakleri, 5’inci beynelmilel müdafaa Sanayii Fuarı”nda (IDEF’21) tam kadro katılacak. SYS, CANiK silahlarının en tertemiz modellerini fuarda sergilerken, türk mali ve milli uçaksavar denilen M2 ağır makineli tüfeği de evvel kez görücüye çıkaracak.

SYS genel Müdürü C. Utku Aral, “Milli uçaksavarımızı evvel kez bu fuarda sergileyeceğimiz amaciyla gururluyuz. CANiK Smart ve CANiK APP, IDEF’21’de tanıtılacak en yeni, inovatif ve sıra dışı eğitim ürünlerimizin başında geliyor” dedi.

YENİ ÜRÜNLER SERGİLENECEK

Savunma sanayinin en mühim buluşma platformu var olan 15’inci beynelmilel müdafaa Sanayii Fuarı (IDEF’21), 17-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında İstanbul Büyükçekmece’deki Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden var olan Samsun vatan müdafaa (SYS) ile iştirakleri UNIDEF ve UNIROBOTICS de IDEF’21’e katılarak tertemiz ürünlerini sergileyecekler.

Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte müdafaa endüstri şirketlerinden var olan SYS, CANiK markalı tabancalarını, tertemiz kurduğu mağaza zinciri CANiK Store’u, eğitim faaliyetlerini yürüttüğü CANiK Academy’i, ve tertemiz geliştirdiği CANiK Smart ve CANiK APP uygulamalarını IDEF’21 ziyaretçilerine tanıtacak.

MİLLİ UÇAKSAVALAR İLK sefer SERGİLENECEK

SYS’nin fuardaki sürprizi ise tertemiz geliştirdiği “yerli ve ulusal uçaksavar” olarak anılan 12.7 milimetre M2 ağır makineli tüfeği IDEF ziyaretçilerine tanıtmak olacak. SYS’nin toplaminda 400 metrekare alana kurulan standında, iştirakleri UNIDEF ve UNIROBOTICS’in ürünleri de görücüye çıkacak. Fuarla alakalı açıklamalarda bulunan Samsun vatan müdafaa (SYS) genel Müdürü C. Utku Aral, “IDEF’21’e, başka IDEF fuarına olduğu benzeri yüzde 80 oranında tertemiz ürünlerimizle iştirak edeceğiz. CANiK Smart ve CANiK APP, bu fuarda tanıtılacak, eğitimlerin niteliğini artıracak yeni, teknolojik ve inovatif ürünlerimizin başında geliyor. ulusal uçaksavarımızı da evvel kez bu fuarda sergileyeceğimiz amaciyla gururluyuz” diye konuştu.

“KAPASİTE HER YIL ARTIRILACAK”

Yerli ve ulusal uçaksavar; Türk Silahlı Kuvvetleri’nde araç konvoyları, tabur ağırlık bölgesi, tabur kumanda yeri, piyade birliklerinin esas atış destek unsuru, su üstü platformlarının asimetrik taarruza karşı önlem, amfibi harekatta görev alan unsurların ileri atış destek ve sabit-döner kanatlı sema platformlarına kapı makineli tüfeği veyahut kanat altı silah podu dahil kismina yerleştirilerek her biçimde atış destek görevi içinde kullanılıyor. IDEF’21’de evvel kez görücüye çıkacak M2 12.7 milimetre (.50 kalibre) ağır makineli tüfek imalatı amaciyla 2012 yılından bu yana süre gelen AR-GE çalışmaları, testleri ve yatırımlarını tamamladıklarını belirten Aral, “Bu sene Ağustos ayında seri üretime geçmeyi planlıyoruz. Dünyanın en dayanıklı ve maksimum performanslı M2 QCB 12.7 milimetre ağır makineli tüfeğini üretmeyi başardık. İlk etapta, senede 1.500 adet CANiK M2 QCB’yi seri olarak üretmeyi, dahada ardindan ise bu kapasiteyi her sene bin adet arttırmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

İHRACAT POTANSİYELİ ÇOK YÜKSEK

Yerli uçaksavar amaciyla şimdiden dünyanın Bir hayli ülkesinden 1000’in üzerinde ön sipariş almaya başladıklarını söyleyen Aral, dışsatım potansiyeliyle alakalı şu verileri verdi:

“Özellikle Afrika ve cenup doğu Asya ülkelerinde, bu silahın çok hatri sayilir büyüklükte tek pazarı bulunuyor. Bununla birlikte, yeryüzünde bu silahı üretebilen Yalnızca dört firma var. 5’incisi tek Türk firması olacağı amaciyla gururluyuz. beynelmilel üreticilerin, bu silahın değişik ülkelere satışı amaciyla dışsatım lisansı almaları, asgari 90 vakit sürüyor. Biz sipariş aldıktan 45 vakit ardindan teslimat yapabileceğiz. Dünyadaki Bir hayli ülke, M2 12.7 milimetre ağır makineli tüfeklerin onay testleri için, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ tarafından tanımlanan T.O.P. standardını uyguluyor. CANiK’in üreteceği M2 QCB 12.7 milimetre ağır makineli tüfekler, T.O.P. standardını kolaylıkla karşıladığı için, dışsatım potansiyeli çok fazla olacak.”

ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER GERÇEKLEŞTİRİLECEK

SYS, IDEF’21 Fuarı’nda mühim makamlarla da müzakereler gerçekleştirecek. Firma, pandemi hasebiyle IDEF’21’i ziyaret edemeyen global müşterileri ile fuar süresince irtibatını kesmeyecek. Fuar standından vakit boyu Youtube’dan canlı yayın uygulamak amaciyla hazırlıklarını tamamladıklarını söyleyen Utku Aral, sözlerini şöyle tamamladı:

“Öncelikle iki senede tek düzen eden bu etkinlikte şirketimizin ve markalarımızın kaydettikleri ilerlemeyi alana koymayı amaçlıyoruz. Bitirilmiş projeleri, ulusal uçaksavar projesi benzeri stratejik ehemmiyete haiz projeleri görücüye çıkarmak, inovatif girişimlerimizi nihayet kullanıcı ile tanıştırmak ve onların yorumlarını almak hedeflerimiz arasında yer alıyor. Pandemi koşullarında fuarı ziyaret edemeyen kişilerin standımızda azami vakit geçirmesini sağlamak amaciyla vakit boyu Youtube yayınımız sürecek. Bu yayınla, potansiyel müşterilerimizin yeniliklerimizden maksimum bilgi sahibi olmasını sağlamayı amaçlıyoruz.”

Kaynak: İhlas havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir