Dünyaca ünlü lojistik firması FedEx’teki kanlı gecenin faili 19 yaşındaki eski çalışan çıktı-haberi

Indianapolis güvenlik Yardımcısı Craig McCartt, medya toplantısında, saldırganın Daha önceki FedEx çalışanı 19 yaşında olan Brandon Scott Hole olduğunu duyurdu. McCartt, Hole’ün 2020’de FedEx’te çalıştığını ama işten Niçin ayrıldığı, saldırının gerçekleştiği tesisteki FedEx çalışanları ile tek bağının olup olmadığı ve saldırıyı Niçin gerçekleştirdiği ile alakalı Daha tek neticeye varamadıklarını kaydetti.

ANNESİ GEÇEN YIL İHBAR ETMİŞ

Aynı medya toplantısında konuşan Indianapolis FBI ofisi sorumlusu Paul Keenan da geçen sene annesinin “polis tarafından öldürülme yoluyla intihar” girişiminde bulunabileceği ihbarı üstüne Hole’ün FBI tarafından sorgulandığını belirtti.
Keenan, Hole’ün evinde yapılan aramada tek silah bulunduğunu ama  us sıhhati değerlendirmesi esnasında kendisinde ırkçı motivasyonlu, şiddet yanlısı aşırılıkçı tek ideoloji tespit edilemediği bilgisini paylaştı.

SALDIRININ NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Indianapolis Metropolitan zabita Şefi Randal Taylor ise FedEx tesisindeki çalışanların mühim tek bölümünün Sih toplumu üyesi olduğuna dikkat çekerek, saldırıda bu dini azınlık topluma karşı rastgele tek ırkçı önyargı olup olmadığının da araştırıldığını bildirdi. Saldırının hasebiyle alakalı incelemelere ve kurbanların kimlik tespit çalışmalarına ayni ritimde devam edildiği kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir