Dünya diken üstünde! Rusya ve Ukrayna’nın sevkiyat yaptığı sınır hattındaki askerlerin sayısı 200 bini aştı-haberi

Ukrayna’nın harekât hazırlığı yaptığı Donbass bölgesine 95 bin Ukrayna askeri derhal sevk edilirken Rusya çatışma hazırlıkları kapsamında 80 bin kişilik silahlı güç konuşlandırdı. Sıcak Hem de savaşa hazır vaziyette bekleyen ayrılıkçı sayısı ise 30 bin olarak açıklandı.

HAVA müdafaa SİSTEMLERİ UKRAYNA İÇİNDEKİ TESİSLERİ VURABİLİR

Bütün dünyanın dikkatleri çevirdiği Donbass gerilimi ile alakalı Moskova, Kiev ve NATO kanadından mühim izahlar gelirken Donbass hudutları dâhilinde bulunan yedi alanda düşük yoğunluklu çatışmalar yaşandı. ABD’de yayımlanan The National Interest dergisi, harp vaziyetinde beş silahın belirleyici olacağını yazdı.

Dergi, Rusya’nın bölgeye derhal sevk görüntülerinin yayınlandığı S-400 Triumf sema müdafaa sistemlerinin tesirine dikkat çekti. Kırım’da konuşlandırılan sema müdafaa sisteminin Ukrayna içlerinde askerî tesisleri vurabileceği ve İHA/SİHA unsurlarına karşı etkin olarak kullanılacağı belirtildi. Mark Episkopos imzalı yazida Ayrı olarak BMP-3M tipi Rus zırhlıları ile SU serisi uçaklar, 2C19 Msta-S obüsler ve başta T-90 tipi Rus tanklarının neticesi belirleyecek silahlar olacağı vurgulandı.

SİHA VE TANKLAR BELİRLEYİCİ OLUR

Savunma sanayii araştırmacısı ve Ukrayna uzmanı onur Duman “Son 24 saatlik dilimde Donetsk Hava meydanı – Bahmut Hattı – Bezimenne – Horlivka – Kadivka-Zoloteve Pisky bölgelerinde karşılıklı havan topları ve BMP atışları gerçekleşti. tekrar Bir takım bölgelerde birebir harp oldu ve ayrılıkçı cephede can veren milisler oldu. İki tarafında yaralıları var. alanda AGİT raporlarına göre 500’den çok ihlal gerçekleşti. nihayet 20 gün içinde her iki tarafın ölü sayısı da 20’yi aştı” dedi.

“RUSYA YENİ BİR SURİYE, LİBYA VE KARABAĞ KABUSU YAŞAMAK İSTEMİYOR”

Moskova yönetiminin, nihayet asama Türk SİHA’larının Ukrayna’daki varlığından duyduğu rahatsızlığı açık tek dil ile duyuru ettiğini anımsadan onur Duman “Rusya tertemiz tek Suriye, Libya ve Karabağ karabasanı yaşamak istemiyor. Donbass’ta yapılacak tek cephe savaşında tank ve SİHA’lar neticesi belirleyecek iki anne öğe olacak. Rusya, Kırım’dan başlayarak sıcak Hem de Su serisi uçaklar, sema indirme birlikleri ve ağır silahlar derhal sevk etti. Moskova’nın tek başka stratejisi Donbass bölgesine ortada ve uzunca menzilli füzelerden oluşan sema müdafaa sistemleri yerleştirmek oldu. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ise Ukrayna ordusunun yığınağına Odessa bölgesine gönderdiği zırhlı araçlarla destek verdi. İngiltere ise Ukrayna’ya tertemiz kıyı güvenlik botları gönderdi. Amerikan C-130 kargo uçaklarının da Ukrayna seferleri başladı. Odessa’da biriken bu ateş gücü her geçen dakika dahada riskli tek boyut kazanıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir