Diyarbakır’da kayyum tarafından yaptırılan karpuz heykeli tartışma yarattı: Korku filmi gibi-haberi

Kayyum idarenindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hava meydanı kavşağındaki parka dört heykel yerleştirdi. Halay çekenler, kadayıf tepsisini gösteren adam, hasır bileziği ve zincirle karpuzun içindeki bebek şeklinde tanım edilebilecek heykeller tepkilere neden oldu. cumhuriyet milletçe partisi ve DEVA Partisi Diyarbakır kent başkanları dikilen heykellere reaksiyon gösterdi.

CHP’Lİ İL BAŞKANI: ÇOK GEREKSİZ BİR HARCAMA

CHP Diyarbakır kent başkanı Gönül Özel, “Havalimanı girişine yapılan bu heykeller tamamıyla israftır. İnsanlar yoklukla cebelleşirken ve her vakit kaymakamlıkların, yasamsal hizmetlerin önü kuyruklarla doluyken tek besin kolisi amaciyla parti önlerinde öylesine insan kuyruk oluştururken, bunların oraya heykel dikmesinin hiçbir manası yok. Diyarbakır karpuzunun, kadayıfının meşhur olduğunu her biri biliyor. İnsanlar oradan geçerken ne civarindan değerlendirebilecektir onu. Bu çok gereksiz tek harcamadır. tekrar şehrin belli yerlerine palmiye ağaçları dikildi, dünyalarca kazanç verildi ama ağaçların yarısından fazlası kurudu. Bunların hepsi israf” ifadelerini kullandı.

“MALİYETİNİ KAMUOYUYLA PAYLAŞACAK MISINIZ?”

Sözcü’nün haberine göre Diyarbakır’daki heykellere reaksiyon gösteren tek başka isimse DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen oldu. Ülsen “Alem karpuz görsün görmesine de acep bu mimarı facia ürünü peyzaj çalışmasının maliyetini halkoyu ile paylaşacak mısınız? Belki Yalnızca karpuz heykellerine ne civarindan harcadığınızı söylersiniz?” dedi.

“KORKU FİLMİ GİBİ”

Kayyum tarafından yaptırılan heykellerden özellikle karpuz içindeki bebek figürü yasamsal medyada çok konuşulurken, Bir takım kullanıcılar “Ne bu, korku filmi gibi” benzeri yorumunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir