Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Aşı olmak orucu bozmaz-haberi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, anne teması “Şifa Ayı Ramazan” var olan 2021 senesi Ramazan ayı bilgilendirme toplantısına katıldı.

Teravih namazının korona önlemleri hasebiyle evlerde kılınacağını açıklama eden Erbaş, “Çok heyecan edilen aşı orucu bozar mı?” sualine da cevap verdi. Erbaş ifadelerinde, “Din İşleri çok Kurulumuzun da açıklama ettiği benzeri gerektiğinde oruçluyken aşı olmakta tek mahzur yoktur ve bu durum orucu bozmaz” dedi.

“İMKAN OLURSA YENİDEN CAMİLERDE KILINACAK”

Erbaş teravih namazıyla da alakalı “Şayet bu süreçte salgının seyrine göre camilerimizde teravih namazı kılabilme imkanı olursa bunun da kararını alıp milletimizle paylaşırız” ifadelerine yer verdi.

“BESİN DEĞERİ TAŞIMAYAN AŞILAR ORUCU BOZMAZ”

Geçtiğimiz günlerde, Diyanet İşleri Başkanlığı inanç İşleri çok heyeti da ‘Aşı orucu bozar mı?’ sualine şu yanıtı vermişti:

“Besin değeri taşımayan aşılar orucu bozmaz. Rehabilitasyonu süre gelen hastalar, sağlıklarına kavuşup tedavileri bitinceye civarindan oruçlarını erteleyebilirler. Bununla birlikte, oruç tutmalarına başka tek engel bulunmuyorsa, iğnelerini iftardan ardindan yaptırmaları yerinde olur.”

Son Dakika! Ramazan'da camilerde teravih namazı kılınmayacak

Son Dakika! Ramazan’da camilerde teravih namazı kılınmayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir