Disney şehri kuruluyor: “Dünyadaki en mutlu yer”-haberi

“Dünyadaki en mutluluk dolu yer” olarak adlandırılan tema parkı ile meşhur Disney, yerleşim yeri projesi amaciyla harekete geçti. ABD’de kurulacagi bildirilen var olan Disney kasabası, sakinlerine peri masalı hayata şansı sunacak.

California’da kurulacagi bildirilen ‘Storyliving’ mahallesinin bin 900 konuttan oluşacağı açıklandı.

Mahallede, 24 dönümlük haneler ve apartmanların yanı sıra sahilde tek otel ve mağazaların yer alacağı bildirildi. Bir takım mahallelerin ise 55 ıslak ve üstü kişiler amaciyla ayrılacağı açıklandı.

Evlerin fiyatı, müteahhit Arizona’dan DMB Associates tarafından belirlenecek ve piyasa koşullarına göre değerlendirilerek karar verilecek. Disney, potansiyel alıcılara Daha projenin başlangıç tarihi ile alakalı net tek İzah yapmadı.

Disney, alışveriş merkezi, mağaza, restoran, plaj ve parkların halka açık olacağını belirtirken, tespit edecek tek azalik sisteminin devreye sokulabileceği vurgulandı.

Disney, en nihayet teknoloji ürünlerinin ve sürdürülebilir projelerin Disney mahallerinde yasama geçirileceğini duyurdu.

1990’larda Disney, Orlando, Florida’daki Walt Disney World yakınlarında bulunan tek topluluk var olan Celebration’ı geliştirmeye başladı. En nihayet nüfus sayımına göre, Celebration şimdi, çevredeki alanların çeşitliliğinin tam tersine, derhal hemen yüzde 92’si ak var olan 11 bin kişiye ev sahipliği yapıyor.

Disney, şehri 2004 seneninde tek hususi kapital şirketine sattı ve bölge sakinleri dahada ardindan haneleriyle ilgili, akan çatılar ve bakımsız var olan binalar da dahil olmak üzere tek sıra sorun  yaşadıklarını duyurdu.

Yayın platformlarında rekabet kızışıyor: Disney+, Amazon ve Netflix fantastik dünyayı ele geçirdi İlginizi Çekebilir Yayın platformlarında rekabet kızışıyor: Disney+, Amazon ve Netflix fantastik dünyayı ele geçirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir