Devlet hastanesinde doktordan hastaya sözlü şiddet iddiası: ‘Naş naş’ deyip odadan kovdu-haberi

İstanbul’da G.K. isimli kişi 16 Ağustos Pazartesi bugünü Beykoz hükümet Hastanesi’nde denetim olmaya gittiği doktor M.E.’nin sözlü şiddete maruz kaldığını ileri sürdü.

Genç kız, Buluşma gününde tam saatinde hastanede olduğunu, ama sırası geldiği halde doktor tarafından içeriye alınmadığını söyledi. vaziyete reaksiyon gösterdiği sırada da M.E.’nin, kendisine küçümseyen tek tavırla ithamlarda bulunarak ”İşin ne senin bekle diye” bağırdığını ileri sürdü. G.K isimli kişi olayın devamında yaşananları ise şöyle aktardı;

”Bu olay olurken yanında bulunan doktor ise tamam diyerek doktoru yatıştırmaya çalıştı. Odadan çıktıktan ardindan sıram gelmesine karşın başka kişileri aldı. dahada ardindan sırada diye seslenerek giriş yaptım. Odaya girer girmez bana, ‘Sen kaç yaşındasın ki kapıyı çalıp beni görevime çağırıyorsun’ dedi.

”AŞAĞILAYICI KELİMELER KULLANDI”

Devamında da ‘Senin seviyen ne ki zaten’ dedi. bendeniz de kendisine ‘Ben iki üniversite mezunuyum ve bankacıyım ama bunun konumuzla ne alakası var’ diyerek cevap verdim. Kendisi bana ‘Zaten senin zeka seviyende anca bankacı olmaya yeter’ diyerek aşağılayıcı kelimeler kullanmaya ayni ritimde devam etti.

”SENİ denetim ETMİYORUM, NAŞ NAŞ” DEDİ

Daha sonrasında da ‘Seni denetim etmiyorum hadi bakalım naş naş yürü’ dedi. aynı zamanda annemi içeri çağırdım ve annem doktor beye nazik şekilde ‘Bir mesele mu var? neden denetim etmek istemiyorsun?’ diye sordu. hekimin yanıtı ise ‘Kızınız şizofren hastası benim düsünceme göre onu muayenehaneye götürün’ diye çirkin üslubuna ayni ritimde devam etti. Annem konuşurken ilgisiz tek tavırla ‘Hayatım’ diyerek konuşmalarına ayni ritimde devam etti. Annem kendisini uyardı, ‘Lütfen hayatımlı konuşmayın benimle hitap etme şeklinize dikkat edin’ dedi.

”ANNEMİ İTTİ, GÜVENLİĞİ ÇAĞIRDIK”

Daha sonrasında ise annemi itti, o sırada annem dışarı çıkıp ‘Güvenlik’ diye bağırdı. Ve hiçbir şey olmamış benzeri adina oturup gülerek ‘Naş naş’ diyerek bizleri gönderdi.

Biz de evvel hasta kisi haklarını konuyu anlattık, dahada sonrasında başhekime çıkıp vaziyeti bildirdik. Bizi İhtiyaç duyulan yerlere yönlendirdiler. dahada sonrasında ise başhekim başka doktora yönlendirdi bizi ve yönlendirdiği doktor da olayın başlangıcında doktor M.E.’nin yanında oturan doktordu. Kendisi beni denetim ederken neden ağladığımı sordu ve vaziyeti açıklama ettim. Kendisi de ‘Sizin üslubunuzda hiçbir mesele yoktu, kendisi yerine özür diliyorum” diyerek olayı aydınlatmıştır.”

Sözlü şiddete maruz var olan G.K’nin iddialarının derhal peşinden sağlık kurumu yönetiminin İzah yapması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.