Dev satış için imzalar atıldı! Dardanel, Yunan rakibini resmen satın aldı-haberi

Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte dondurulmuş balık üreticilerinden Dardanel, Yunanistan‘ın en büyük, Avrupa’nın ise sayılı dondurulmuş balık üreticileri arasında bulunan G. Kallimanis S.A.’yı satın alarak, yurtdışında mühim tek yatırım gerçekleştirdi. Dardanel Önentaş besin endüstri AŞ, G. Kallimanis S.A. şirketinin devrini sağlayan alacak tur anlaşmasını resmen imzaladı.

KAP’A RESMİ AÇIKLAMA YAPTILAR

Dardanel Önentaş besin endüstri AŞ’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu‘nda (KAP) bulunan açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“İktisadi bütünlük içerisindeki varlıkları devralınacak G. Kallimanis S.A. şirketinin takriben 63,2 milyon avro meblağ ile borçlusu bulunduğu mali kurumlar (NBG, Alpha Bank, Cairo No.3 (Eurobank), Metexelixis (Quant), Piraeus Bank ve ABC Factors) ile şirketimiz arasında yapılan, bu müesseselerin Kallimanis firmasından var olan alacaklarının teminatları ile birlikte tarafımıza 6 milyon avro tediye karşılığında devrini sağlayan alacak tur anlaşması imzaya açılmış ve tarafımızca imzalanmıştır” .

Kaynak: Anadolu ajansı / Burhan Sansarlıoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.