Deniz çekilince ortaya çıktı! Vatandaşlar tedirgin oldu-haberi

Alanya’nın Kestel ve Mahmutlar Mahallesi’nde bulunan sahillerde yer yer 5 ile 10 metre arasında çekilme yaşandı. Su altında var olan kayalıklar çekilmeyle vakit yüzüne çıktı.

“İLK kez BU civarindan ÇEKİLİYOR”

Mahmutlar sahilinde esnaflık yapan Mustafa Karakaya, “5-10 metre tek çekilme var. Biz de endiseli olduk ve bu vaziyeti görevliler ile paylaştık. Haberlerden izlediğimiz kadarıyla Ege kıyılarında da tek çekilme varmış. Şimdi Akdeniz kıyılarında ayni ritimde devam ediyormuş” dedi.

Mahalle sakinlerinden Ali Yelken ise “Doğal var olan tek şey ama evvel kez bu civarindan çekiliyor. uzman olanlar normal olduğunu söylüyor” diye konuştu.

“METEOROLOJİK BİR OLAY”

Akdeniz Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu da mevzu hakkinda yaptığı izahta “Meteorolojik tek olay. Alçak ve çok basınç ile poyrazın etkisi. Ekinoksun da tesiri olabilir” ifadelerini kullandı. (İHA)

Deniz çekildi! 'Kral yolu' alana çıktı İlginizi Çekebilir Deniz çekildi! ‘Kral yolu’ alana çıktı Çanakkale'de deniz çekildi, tekneler karaya oturdu İlginizi Çekebilir Çanakkale’de deniz çekildi, tekneler karaya oturdu

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir