Dengelerin alt üst olduğu Çukur’da Vartolu ve Yamaç’ın büyük savaşı başladı-haberi

Başrollerinde Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Necip Memili, Nejat İşler, Damla Sönmez, Rıza Kocaoğlu, Burak Dakak ve Perihan harp benzeri isimlerin bulunduğu Çukur dizisi Bir gün evvel akşam tertemiz bölümüyle ekrana gelecek. Mayıs ayında final yapmaya hazırlanan dizide Amca Cumali’den dolayı Vartolu ve Yamaç arasında hatri sayilir büyüklükte tek gerilim yaşandı.

AMCA KOÇAVALI, VARTOLU’YU TEHDİT ETTİ

Amca Cumali Koçovalı, mallarına saldıranların başında Yamaç’ın olduğunu öğrendi. Olaya katılan Medet, yazi ise feci şekilde dövüldü. Amca Koçovalı, Cumali’nin yanına da gittikçe onu ailesiyle tehdit etti. Finalde ise amca Cumali, Vartolu’yu yanına çağırarak Yamaç’ın yaptıklarını anlattı. Amca Cumali, “Geceki baskının başında Yamaç varmış. Sıkıntı çıkarsa silahlar patlar. Silahlar patlarsa Çukur’un insanı zarar görür. Sana ‘Kimsenin canına zeval gelmeyecek’ dedim ama bunun benzeri giderse bendeniz sözümde duramam” diyerek Vartolu’yu uyardı.

“BUGÜNE civarindan ne türlü KORUNDUYSAK BUNDAN ardindan DA KORUNACAĞIZ”

Vartolu ise Yamaç’ın kendisini dinleyeceğini söyleyerek, “Bugüne civarindan nasıl koruduysak bundan ardindan da öyle koruyacağız. Yamaç’ın kafası karıştırmıştır. Beni dinler onla birlikte konuşurum. Yamaç benden dahada çok Çukur’u savunmak ister. Hatasını ayrım edecektir” dedi.

VARTOLU YAMAÇ’I UYARDI

Final sahnesinde ise Vartolu, kardeşi Yamaç’ı babaları İdris Koçovalı’nın kabiri başında buldu. Yamaç’ı babası ile dertleşirken gören Vartolu Yamaç’ı üstü kapalı tek şekilde tehdit etse de emeline ulaşamadı. Vartolu, “Bir seviye kuruldu. eğer karşıysan bana karşısın demektir. Sonuçlarına katlanırsın” sözleriyle Yamaç’ı uyardı.

YAMAÇ ŞİİRLE YANIT VERDİĞİ VARTOLU’YA alan OKUDU

Yamaç ise Vartolu’ya Cemal Süreya’nın “Kısa ülkemiz Tarihi” şiirindeki mısralarla cevap verdi. Yamaç “Şelaleye düşmüştür zeytinin dalı. Celaliyim. Celalisin. Celali” dizelerinde ardindan “Ben celaliyim Vartolu. Hadi bakalım. Hodri meydan. Beni nerede bulacağını biliyorsun” diyerek Vartolu’ya alan okudu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.