Davutoğlu’ndan Erdoğan’a ‘tavsiye’ tepkisi-haberi

Gelecek Partisi genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı ‘Büyük İstanbul İftarı’ programında gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

“HAKKININ, HUKUKUNUN GÖZ ARDI EDİLMEDİĞİ YENİ BİR hak SİSTEMİ TAAHHÜT EDİYORUZ”

İktidara geleceklerinde neler yapacaklarını açıklama eden Davutoğlu, şunları söyledi:

* İktidara geldiğimiz evvel sene içinde, evvel hedefimiz istikbal adaletini sağlamak üzere su standartlarında tek geçim asagi yapısı kurmak üzere bütün ücretlilerin şartlarını iyileştirmek amaciyla tek bütçe planlaması uygulamak olacak.

* 2016 seneninde Türkiye’de minimum ücret AB’nin ortalamasıydı. Şu anda Türkiye’de minimum ücret AB’nin en düşük ücreti durumunda. bütün bunların olabilmesi amaciyla üçüncü esas ilkemiz ötekileştirmeye karşı salt eşitlik.

* Geçim sıkıntısına karşı insan onuruna yarışır tek hayat standardı. Üçüncü ilkemiz de adalet. Başta istikbal adaleti olmak üzere hak ilkesinin yerleşmediği hiç tek toplumda barış huzur ve refah olamaz. Biz size, kimsenin hakkının, hukukunun göz ardı edilmediği tertemiz tek hak sistemi taahhüt ediyoruz.

“MERKEZ BANKASI TECRÜBESİ OLMAYANLARIN ELİNE HAZİNEYİ Katiyen VERMEYECEĞİZ”

Liyakate önem vereceklerinin altını çizen Davutoğlu, şöyle konuştu:

* istikbal Partisi olarak tek Ramazan gününde şu taahhütte de bulunuyoruz: Biz emaneti ehline vereceğiz. tek vakit dahi Hazine tecrübesi, tek vakit dahi maliye tecrübesi, tek vakit dahi ortada Bankası tecrübesi olmayanların eline, milletin emaneti var olan Hazineyi Katiyen vermeyeceğiz.

* Türkiye’de Sahiden emanetin  ehline verilebilmesi amaciyla en başta gençlerimize taahhüt ederek söylüyorum, mülakatı kaldıracağız, hakikat manada ehliyetli gençlerin sisteme gelmesini sağlayacak şekilde liyakati esas alan tek tertemiz sistem getireceğiz.

“4-5 MAAŞLA KEYİF SÜREN SEÇKİN BİR EKİBİN OLDUĞU YERDE ADALET, HUZUR OLMAZ”

Davutoğlu, “Bir tarafta tek maaşla, fitre miktarıyla geçim sağlayan milyonlarca insan, başka tarafta 4-5 maaşla huzur süre gelen seçkin tek ekibin olduğu tek yerde hak de olmaz, huzur da olmaz, güven de olmaz. Emeğin hakkını vereceğiz ama çaba vermeyenlerin ekstradan rant elde etmesinin de önüne geçeceğiz” dedi.

“40 MİLYAR TL’Yİ ALACAK RANTİYE SINIFI HANGİ TERİ DÖKTÜ DE BU PARAYI ALACAK?”

Kur korumalı mevduat hesaplarına ödenecek nema miktarını da açıklama eden Davutoğlu, şöyle konuştu:

* Türkiye’de nihayet üç ayda kur korumalı mevduat isimi altında katmerli faize tam takriben 40 milyar Türk lirası Hazine’den ödenecek. tek Ramazan sofrasında şunu sormak ve fakirin hakkını gözetmek yerine sormak bizim boynumuzun borcudur.

* Bu 40 milyar Türk lirasını alacak var olan o rantiye sınıfı, bu üç ayda bu memlekete hangi artı değeri sağladı da, hangi teri döktü de bu 40 milyarı alacak? Ama Ramazan sofralarında fakir fukara yiyecek ekmek bulamayacak. İşte bu muhasebeyi uygulamak hepimizin görevi.

“TEMİZ SİYASETİ GETİRECEĞİZ”

“Bu memlekete temiz siyaseti getireceğiz” diyen Davutoğlu, “Bütün vergi istisnalarının, bütün ihale yolsuzluklarının, bayındır rantiyelerinin ve hazineden kaynak aktararak hatri sayilir büyüklükte servet edinme yöntemlerinin hepsini sonlandıracak ve her tek kuruşun hesabını verecek denetlenebilir tek sistemi getireceğiz” dedi.

“GENÇLERE ‘DÜNYAYI GEZİN’ DİYE TAVSİYE ETMEK KOLAYDIR”

Davuoğlu, Cumhurbaşkanı ve ak parti genel Başkanı Erdoğan’a da göndermede bulunarak, şöyle konuştu:

* Gençlere ‘dünyayı gezin’ diye öneri etmek kolaydır. Halka birtakım perhiz tavsiyelerinde bulunmak kolaydır, ama milletle birlikte bu Ramazan günlerinde çekilen çileyi tanimlamak ve milletin dar imkanlarını en randımanlı tek şekilde kullanmak işte o zordur. Biz bütün bu güç şartlar altında inşallah, kimsenin dışlanmadığı, ötekileştirilmediği tek siyasi abuhava oluşturacağız.

GENÇLERE FİLM TAVSİYESİ

Davutoğlu, parti genel merkezinde gerçekleştirdiği, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İçişleri Bakanı Süleyman asil ve ulusalci devinim partisi öncüsü hükümet Bahçeli’ye baz alinarak eleştirilerinin bulunduğu konuşmasından tek kesiti yasamsal medya hesabından paylaşarak gençlere film tavsiyesinde bulundu.

Davutoğlu paylaşımında “Gençler Netflix’e de zammın geldiği şu günlerde size tek tavsiyede bulunayım; güldürü filmi izlemek istek eden Nurettin Nebati’nin, gerilim ve korku filmi arayanlar da Bahçeli ile Soylu’nun videolarını izleyebilir” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir