Dalian Atkinson'un öldürülmesiyle ilgili davada karar çıktı!-haberi

Fenerbahçe ‘nin Daha önceki futbolcusu Dalian Atkinson, 2016 seneninde Birmingham’a yakın tek bölge var olan Shropshire’de zabita müdahalesi neticesi hayatını kaybetmişti. Atkinson’un hayatını kaybetmesiyle alakalı yapılan tahkikat neticeninde zabita memurları Benjamin Monk ve Marry Ellen Bettley-Smith, cinayet suçuyla yargılandı. bu erken yapılan duruşmada seçici kurul kararını hakime sundu.

Hürriyet’in haberine göre jürinin verdiği karara göre zabita memuru Benjamin Monk, cinayet işlemekten suçlu bulunmazken erkek öldürme suçundan suçlu bulundu.

8-16 YIL HAPİS CEZASI

Atkinson’un ölümüyle alakalı jürinin verdiği ‘adam öldürme’ kararı sonrasında zabita memuru Benjamin Monk’un alacağı cezaya hakim karar verecek. Olayın gelişimini göz önüne alacak var olan hakimin 8-16 sene arasında tek mapus cezası vermesi bekleniyor.

CİNAYET VE erkek ÖLDÜRMENİN FARKI NEDİR?

Hukuki olarak cinayet suçu, planlı tek şekilde tek insanın hayatına nihayet verme olarak yorumlanıyor. Cinayete suçunun cezası Bir hayli haklar sisteminde müebbete varabilen uzunca yıllı mahkumiyet olarak veriliyor. erkek öldürme ise kendini koruma, istemsizce yasama kıyma, öldürme isteği dışında yapılan tek müdahale neticesi ölümün gerçekleşmesi olarak yorumlanıyor.

DALIAN ATKINSON ne türlü ÖLDÜ?

Fenerbahçe’nin Daha önceki futbolcusu Dalian Atkinson, 2016 seneninde Birmingham’a yakın tek bölge var olan Shropshire’de zabita müdahalesi neticesi hayatını kaybetmişti. Birmingham Bölge Mahkemesinde Mayıs ayında görülen davada savcılık makamı, zabita memuru Benjamin Monk’un normalde 5 saniye uygulanması koşul olan elektroşok silahının Atkinson üzerinde 6 kattan dahada fazla, tahminen 33 saniye kullanıldığını söylemişti. Marry Ellen Bettley-Smith’in ise Dalian Atkinson’un vücuduna copla defaatle vurduğu ifade edilmişti.

*Atkinson’un ölümünde yargılanan zabita memurları Benjamin Monk ve Marry Ellen Bettley-Smith’in münasebet içinde oldukları mahkeme kayıtlarına geçilmişti.

Polislerden Marry Ellen Bettley-Smith, savunmasında olay adina gittiklerinde Dalian Atkinson’un acayip davranışlar içinde olduğunu, ‘Ben Mesih’im’ diye bağırdığını, kendilerine ‘Sizi cehennemin kapılarına götüreceğim’ şeklinde tehditler savurduğunu söylemiş ve bu yüzden korkudan Daha önceki futbolcuya müdahale ettiklerini ifade etmişti.

KALBİNDE mesele VARDI, ELEKTROŞOK ÖLÜMÜNÜ HIZLANDIRDI

Mahkemede 48 yaşında hayatını kaybeden Daha önceki futbolcu Atkinson’un kalp hastalığının olduğu istikametinde raporlar sunulurken, zabita Monk tarafından defaatle tatbik edilen elektroşokun Atkinson’da kalp krizine yollar açtığı kaydedilmişti.

ALKOL veyahut UYUŞTURUCU MADDE ETKİSİNDE DEĞİLDİ

Atkinson’un o asama yapılan kontrollerinde kanında içki veyahut uyuşturucu maddeye rastlanmadığı tekrar mahkemeye hatırlatılmıştı.

  • Futbol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir