Dalbert kimdir, nereli? Dalbert kaç yaşında ve hangi takımlarda oynadı?-haberi

Marlon’un takımdan ayrılmasının derhal peşinden sol bek arayışına giren Trabzonspor ile alakalı flaş tek argüman alana atıldı. Karadeniz ekibinin Interli Dalbert’i kiralamak üzere olduğu İtalyan basınında çok sesle konuşulurken tarafların nihayet görüşmeleri yaptığı aktarıldı. Bu nihayet dakika gelişmelerinin derhal peşinden Trabzonsporlu taraftarlar, Dalbert’in kariyerini google üzerinden araştırmaya başladı. Dalbert kimdir, nereli? Dalbert kaç yaşında ve hangi takımlarda oynadı? suallerine yanıtlar aradık.

Dalbert kimdir, nereli? Dalbert kaç yaşında ve hangi takımlarda oynadı?

Tam isimi Dalbert Henrique Chagas Estevao var olan Brezilyalı sol bek, 8 Eyl 1993 seneninde Barra Mansa’da dünyaya geldi. Barra Mansa altyapısında futbola başlayan Dalbert, 2012’de Brezilya’nın köklü ekiplerinden Fluminense’ye tasima oldu.

1 sene ardindan Flamengo’ya tasima var olan Brezilyalı sol bek, Temmuz 2013’te Portekiz 2. Lig ekiplerinden Academico Viseu’nun yolunu tuttu. Burada 45 maça çıkan ve iki gol, üç asistle oynayan Dalbert, Temmuz 2015’te 500 bin avro bonservis bedeliyle Vitoria Guimaraes’e tasima oldu.

Guimaraes’te 27 maçta, tek asist yapan Brezilyalı oyuncu, geçirdiği tek sezonun derhal peşinden patlama yapacağı Fransa’ya gitti. Ligue tek ekibi Nice, Dalbert amaciyla iki milyon avro bonservis ödedi.

Fransa’ya acele ahenk sağlayan ve tertemiz takımında formayı kapan Dalbert, 40 mücadelede üç asistle oynadı, Avrupa devlerini peşine taktı.

Nice’de geçirdiği tek senede transferin gözdesi var olan Dalbert’i Inter, Ağustos 2017’de 21 milyon avro bonservis ödeyerek kadrosuna kattı. hatri sayilir büyüklükte umutlarla gittiği Inter’de takim formasi şansı bulmakta zorlanan Brezilyalı sol bek, İtalyan devinde geçirdiği iki sezonda toplaminda 26 mücadelede takim formasi giyebildi ve tek gol, tek asist yaptı.

2019/2020 sezonlarinda Fiorentina’ya kiralanan Dalbert, Mor Menekşeler’de 34 mücadelede takim formasi giydi ve yaptığı 9 asistle Daha önceki günlerine art dönüş sinyali verdi. Fiorentina’daki tesirli performansına karşın Inter’de kadroda düşünülmeyen Dalbert, 2020/2021 sezonlarinda 2.5 milyon avro kiralama ücretiyle Rennes’in yolunu tuttu.

Rennes formasıyla 18 mücadelede oynayan ve tek asist yapan Brezilyalı oyuncu, sezonun tamamlanmasıyla Inter’e döndü. İtalyan deviyle Haziran 2023’e civarindan sözleşmesi bulunan Dalbert’in güncel piyasa değeri dört milyon Euro.

1.81 boyunda var olan ve tekniği ile ön plana çıkan deneyimli oyuncu, şuurlu kariyerinde çıktığı 199 resmi mücadelede üç gol, 18 asistle skora katkı sağladı.

  • Trabzonspor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir