Daha hesabı şaşırdığı görülmedi! Kasiyer karganın çalışkanlığı hayrete düşürüyor-haberi

Zekalarıyla Bilinen kargalara ait tertemiz görüntüler viral olmaya ayni ritimde devam ediyor. nihayet olarak Şanlıurfa‘nın Birecik ilçesindeki tek genel tuvaleti işleten karga ise görenleri hayrete düşürdü. Tuvaletin önünde duran ve gelen müşterilerden hela ücretlerini alan karga, kazanç vermeyenlere de çıkardığı ses ile müdahale ediyor. Patronlar, karganın çalışmasından nihayet derece hoşnut olduklarını söyledi.

1,5 AYDA İŞLERİ ÖĞRENDİ

İlçede genel hela işleten İsmail Atmaca, takriben tek buçuk ay evvel ağaçtan düşen yavru tek karga gördü. Yavru karganın yuvasını bulamayan Atmaca, işlettiği tuvaletlerin önündeki kulübeye götürüp beslemeye başladı. Karga yavrusunu gündüz iş adina götüren Atmaca, akşamları ise Haneye götürüp beslemeye ayni ritimde devam etti. takriben tek buçuk ay süresince yavru kargayı iş adina götüren Atmaca, yaptıklarını taklit ederek tuvaletleri kullanan müşterilerin verdiği paraları aldığını gördü.

PARA VERMEYENLERE TEPKİ GÖSTERİYOR

Bir süre ardindan karga gelen bütün müşterilerden kendisinin başına kazanç almaya başladı. İsmail Atmaca işi çıktığında tuvaletlerin kapılarını kilitlemeyerek tertemiz çırağına bırakıyor. Yavru karga ise müşterilerden kazanç alarak masanın üstüne diziyor. Karganın kazanç aldığını görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Tuvaletleri kullandıktan ardindan kazanç saglamak istemeyenlere ise kendince reaksiyon gösteriyor. Müşteriler de art dönüp kazanç saglamak zorunda kalıyor.

ANNE VE BABASI ANBEAN TAKİP EDİYOR

İş yerinde oturduğu sırada yavru karganın ağaçtan düştüğünü söyleyen İsmail Atmaca, “Ben burada oturuyordum. Ağacın altına düştü. Ağacın altına düşünce burada bendeniz dahada evvel kedi besliyordum. Kediler yemesin diye bunun için sahipleneyim dedim. Şu anda tek buçuk aydır bende ve başka yere de gitmiyor. Annesi ve babası gelip karşıdaki ağaçtan bizi takip ediyor. gün içinde ani çok kez da gelip gidiyorlar” dedi.

“BEN OLSAM DA OLMASAM DA kazanç ALIYOR”

Karganın müşteriden kazanç alıp vermeye başladığını söyleyen Atmaca, “Omuzlarımdan inmemeye başladı. tek arkadaş gibi, arkadaş olduk. Benim yaptığım hareketleri ağır ağır yapmaya başladı. Şu anda tertemiz başlangıçtayız ve yapıyor. Verdiği reaksiyonları küçük ufak bendeniz de anlıyorum. mesele acıktığı vakit reaksiyon veriyor, yemeğini veriyorum susuyor. Suyunu şırınga ile veriyorum. dahada tertemiz yeni yemeğini yemeye başladı. Şu anda gördüğünüz benzeri üstümden inmiyor. Sabahtan akşama civarindan pisliğini temizliyorum ama razıyım ben” ifadelerini kullandı.

PERFORMANSI PATRONUNU hoşnut EDİYOR

Kendisi olmadığı vakitlerde karganın müşterilerden kazanç aldığını söyleyen Atmaca, “Ben olsam da olmasam da müşterilerden kazanç alıyor. tek karga nasıl kazanç alır diye tek sürpriz oluyor. Bana vermese de götürüp tek yere saklıyor. Sağ olsun benim yokluğumu hissettirmiyor, müşteriden ücretleri topluyor” dedi.

İLÇENİN SEVGİLİSİ HALİNE GELDİ

Yeni çırağını gören herkesin çok şaşırdığını söyleyen İsmail Atmaca, “İnsanların tuhafına gidiyor, dikkat çekiyor. Kargayı gören çocuklar bayılıyor. resim çekmek isteyenler var. Ziyaret edenler var. kazanç verip çocuklarıyla resim çektirenler var. Bu da benim hoşuma gidiyor, mutluluk dolu oluyorum” diye konuştu. Kargaya ücret ödeyen müşteriler de vaziyetten oldukça hoşnut olduklarını belirtti.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / Hüseyin Bozkurt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir