Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sağlığını soran genç kıza gülümseten yanıt: Yıkılmadık, ayaktayız-haberi

Türkiye’nin Bir hayli noktasından gençlerle tek araya toplanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, online olarak kendisine yöneltilen sualleri ve Babalar Günü tebriklerini onay etti.

“YIKILMADIK AYAKTAYIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sırada toy tek kızın kendisine “Sağlığınız, sıhhatiniz nasıl?” sualine “Hamdolsun iyiyiz. Yıkılmadık ayaktayız” sözleriyle cevap verdi. O anlar hemide Cumhurbaşkanı ayni vakitte da gençler tarafından tebessümle karşılandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Ülkemizin dört tek yanındaki gencimizle tek arada olmaktan mutluluk dolu olmak duyuyorum. Sizlerle her tek araya geldiğimizde gençliğimizin heyecanları aklımıza geliyor. size de kendiniz aileniz, ülkeniz amaciyla hatri sayilir büyüklükte hayaller kurmanızı öneri ediyorum. Çağlar açıp kapatacak devrimler düş ile başlar. Hayatın her alanında kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.

Dünya ile ülkemizin de hatri sayilir büyüklükte tek değişimin yaşamış olması sorumluğu artırıyor. Bizler cumhuriyet tarihinde yapılanları 3’e 5’e, 10 civarindan 2023 vizyonuna hazırlıyoruz.

– bay çocuklar babalarına eş şeklinde tek inanış var. Siz bunun için katılıyor musunuz?

Her insan ayrı tek dünyadır. Bunu tek kez bunun benzeri görmemiz lazım. Dolayısıyla her çocuğun da ayrı tek karakteri vardır. Bununla da birlikte genlerden dolayı fiziki görüntü, fıtrattan dolayı da davranış olarak çocukların, babaların veyahut annelerine benzemeleri bunlar gayet tabiidir. acele çocuklarının ıslak ilerledikçe babaya benzedikleri kanaatini ise olgunlaşmanın getirdiği tek netice olduğuna inanıyorum. Çoğu aile benzeri bizde de çocuklarımızı bana ve eşime benzetenler olmuştur. tek insanın anne adayi veyahut babasına benzetilmesini de gurur ve özellikle de tek yaklaşım olarak görüyorum.

– İlk çocuğunuzu kucağınıza aldığınızda ne hissetmiştiniz? yasama nazar açınız değişti mi?

Bazı hissiyatlar vardır ki onları sözle dile getirmek mümkün değildir. Bizim de doğal ıslak 67 oldu ama ihtiyar sayılmam yani. Çocuk sahibi olmak da bu tarifi mümkün olmayan hislerden tek tanesidir. İnşallah ilerde sizler de bebek sahibi olduğunuzda bunu anlayacaksınız. Rabbim bu güzelliği her aileye, her bireye yaşatsın diyorum.

– Sizin de baba olunca anladım dediğiniz tek hatıranız var mı?

Anne veyahut baba olma vakası, insanın hayatının dahada evvelki hiçbir devresinde karşılaşmadığı tek sorumluluk. Ataların her sözü benzeri bu ifade de nesillere sari tecrübelerin süzülüp gelen tek aslında irfanın tek tezahürüdür. Bizim de kendisinin dünyamızda bunu hemide babamıza hemide evlatlarımıza karşı yaşamışlığımız tabiki vardır.

– tek baba ve dede olarak bizlere tavsiyeniz nelerdir?

Önce kendini ihmal etme. Şimdi tertemiz moda başladı, 30 yaştan evvel evlenilmiyor. İlk evvel birbirinizi sevin ve sahiplenin. Ailesine sahip çıkamayan hayatına da sahip çıkamaz. İnanıyorum ki evlilikte ıslak sürecini ilerletmek gerçekleştirmek. Nikah törenlerinde hep söylerim asgari üç çocuk.

– Baba olmak mı dahada iyi tek duygu, dede olmak mı?

Bunların her ikisi de birbirine göre çok değişik ve güzel. Baba olmak da güzel, dede olmak da güzel. Bu aynen meyvenin değişik farklı tatları vardır ya, burada da babalıkta öyle tek tat alıyorsun ki kızda farklı, erkekte farklı. Sayılar arttıkça orada da farklar artıyor. Benim 8 adet torunum var. Bu 8 tanenin hepsinin de tadı bambaşka. Büyüğüne bakıyorsun farklı, en küçüğüne doğru gittikçe ayrım dahada da değişiyor. ara segmentler, onlar dahada da değişik. doğal bunların sana dedeciğim diye sarılması, bu sevgi bambaşka oluyor. Sayı ne civarindan artarsa bu işin zevki öylesine da değişiyor, artıyor.

Hanım hafta sonlarını güç getiriyor. İlla torunları gidip görecek. Bu parti faaliyetleri, beynelmilel toplantılar vesaire bundan dolayı da zor. Ama şimdi şöyle tek şey de var torunların sevgisi bedava. Allah bütün şu anda annesi, babası yanlarında olanlara, torunlarının da çocuklarının da bu hayatını kismet etsin. Onlarla birlikte tek hayat sürdürmeyi kismet etsin.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir