Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kudüs diplomasisi! Kuveyt Emiri ve Ürdün Kralı ile görüştü-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail‘in Gazze Şeridi ile Mescid-i Aksa’da gerçekleştirdiği saldırıların derhal peşinden peş peşe müzakereler yaptı. İlk müzakereyi Ürdün Kralı 2. Abdullah ile yapan Erdoğan dahada ardindan ise Kuveyt Emiri ile görüştü.

İLK GÖRÜŞME ÜRDÜN KRALI İLE YAPILDI

Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile yaptığı görüşmede, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere baz alinarak saldırıları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, İsrail’in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere baz alinarak insanlık dışı saldırılarının muhatabının esasında bütün Müslümanlar olduğuna işaret ederek, bu saldırıları ve zulmü durdurmak amaciyla ülkemiz ve Ürdün’ün birlikte çalışmasının mühim olduğunu belirtti.

ERDOĞAN, KUVEYT EMİRİ İLE DE GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dahada ardindan ise, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefonda görüştü.Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan izaha göre, görüşmede, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere baz alinarak saldırıları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, İsrail’in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere baz alinarak alçakça saldırılarının durdurulması, beynelmilel camianın bu saldırılara kuvvetli ve caydırıcı tek reaksiyon vermesi ve Filistin’e destek olunması amaciyla ülkemiz ve Kuveyt’in birlikte çalışmasının mühim olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir