Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan gençlere: İmkanınız olursa dünyayı gezin-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Belediyesi ortada Kütüphanesi’nde düzen eden “Fatih’te toy Projeler” programında konuştu.

Erdoğan’ın açıklamasından satırbaşları:

*Bizim gençliğimizde Ne yazık ki bunun benzeri herkesin rahatça ulaşabileceği iyi kütüphaneler spor merkezleri yoktu. Nereyi bulursak orada ders çalışarak imtihanlara hazırlanan tek nesildik.

* Üstelik yokluklara ek olarak tek de bizim gençlik senelerimizde ideolojik çatışmaların yollar açtığı huzursuzluk iklimi vardı bunun için karşın kendimizi fikri olarak geliştirme faaliyetlerimizi sürdürdük.

*Gerçekten de ülkemizi uygarlık değerlerimizi dünyayı anlamaya çalışan tek gayretin içindeydik.

*Bugün dönüp baktığımda ülkemizin nihayet 40 senede sahip olduğu kazanımların hepsinin de öncülüğünü güç şartlarda kendini yetiştiren bu neslin yaptığını görüyorum.

*Sizler Parasal altyapı ve teknolojik olanaklar itibariyle çok şanslısınız ama bu imkanların aynı zamanda dikkatinizi dağıtma riskinin işinizi zorlaştırdığı da tek gerçektir.

*İnternet mecraları özellikle de yasamsal medya sağladığı kolaylıklar yanında doğru ve kararında kullanılmazsa Sanki tek bataklık benzeri dahil kismina düşeni yutup yok edecek tehditleri de içinde barındırıyor.

GENÇLERE SESLENDİ…

“İnternet, yasamsal medya ve benzeyen alanlardan istifade ederken hakikat hayattan kopmamalarını istiyoruz” diyen Erdoğan, şu tavsiyelerde bulundu:

*Mesela kağıda basılı kitapları masanızdan, çantanızdan Katiyen yoksun etmeyin. Spora netlikle her vakit itinali olarak vakit ayırın.

* Demli tek çay veyahut iyi tek aromalı kahve eşliğinde yapılan karşılıklı sosyalleşmeyi Katiyen ihmal etmeyin.

*Yakın çevrenizden başlayarak bütün şehirleriyle ülkemizi, imkanınız olursa dünyayı gezip görmek, değişik kültürleri tanımak amaciyla şartlarınızı zorlayın.

*Bunları yaptığınızda başka mecraların önünüzde bambaşka kapılar açtığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir