Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Birleşik Arap Emirlikleri paylaşımları-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) iki vakit süre gelen tek ziyaret gerçekleştirdi.

“KENDİ GÜVENLİĞİMİZDEN farkli GÖRMÜYORUZ”

Ziyaretini tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yasamsal medya hesabından BAE ile alakalı iletiler paylaştı. Erdoğan, paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

* Kardeş Birleşik Arap Emirlikleri’ne gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizi hamdolsun, bu erken başarıyla tamamladık.

* Yaptığımız görüşmelerde ilişkilerin geliştirilmesi ve yatırımların arttırılması ile alakalı kuvvetli tek ortak istem alana koyduk, toplamda 13 anlaşmaya imza attık.

* İmzaladığımız anlaşmaların ahdî zeminimizi dahada da güçlendireceğine inanıyoruz. Birleşik Arap Emirlikleri’nin güvenlik ve istikrarına destek veriyoruz. Körfez Bölgesi’nin güvenliğini kendisinin güvenliğimizden ayrı görmüyoruz.

“BÜYÜK BİR MUHABBET VE YAKINLIK GÖRDÜK”

* İş birliğimizde nihayet vakitte sağlanan ivmeyi muhafaza etmek ve ileriye taşımak konusundaki iradenin karşılıklı olmasından ayrıca memnuniyet duyuyoruz.

* müsterek çıkarlarımız ve bölgemizin istikbali amaciyla bu gayreti, karşılıklı saygı ve güven temelinde sürdürmekte kararlıyız.

* Birleşik Arap Emirlikleri’ne ziyaretimiz süresince hatri sayilir büyüklükte tek muhabbet ve yakınlık gördük.

* Şahsıma ve heyetime gösterilen nazik ev sahipliğinden dolayı Abu Dabi Veliaht Prensi, kıymetli kardeşim Muhammed bin Zayed’e şükranlarımı sunuyorum.

* İki vakit süren, iş birliğimizi tertemiz ufuklara taşıyacağına inandığımız Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretimizi tamamlayarak Ankara’ya döndük. Ziyaretimiz, ülkelerimiz ve bölgemiz amaciyla hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir