Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bayram mesajı: Aşı olarak bu sinsi tehdide karşı korunmamız şart-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarınki Kurban Bayramı amaciyla tek kutlama iletisi yayınladı. Video iletide Cumhurbaşkanı, vatandaşlara koronavirüse karşı aşı olmaları istikametinde çağrıda bulundu.

“SİNSİ TEHDİDE KARŞI KORUNMAMIZ ŞART”

“Aşı olarak bu sinsi tehdide karşı korunmamız şart” ifadelerini kullanan Erdoğan, devamında şunları söyledi: “Salgın müsibetinin olumsuzluklarından arinmak amaciyla tedbiri elden bırakmamalıyız. Temizlik, maske, ara tedbirlerini bırakmamalıyız. Aşılamada, hayat ortalamasına göre gayet iyi tek seviyedeyiz. Aşı tedariki ile alakalı da rastgele tek sıkıntımız bulunmuyor.

“YERLİ AŞIYI sene SONUNA civarindan hazir vaziyette vaziyete GETİRMEYİ DİLİYORUZ”

Yerli aşımızı sene sonuna civarindan kullanıma hazır vaziyete getirmeyi umuyoruz. bütün vatandaşlarımızı, artık 18 ıslak üzerindeki herkesin istifadesine sunduğumuz aşı hizmetinden istifade etmeye çağrı ediyorum. Her tek vatandaşımızın hayatı bizim amaciyla değerlidir.

Aşılama yoluyla vaka, hasta kisi ve vefat sayılarında sağlayacağımız ilerleme, hemide sahislarin sağlığı, hemide milletin morali, hemide ülkenin amaçlari itibariyle ağırbaşlı ehemmiyete sahiptir. Elimize salgın tehdidiyle mücadelede dahada iyi imkânlar geçene kadar, bu şekilde yolumuza ayni ritimde devam edeceğiz.

“VATANDAŞLARIMIZIN Başka bir deyişle sira bulunmaya ayni ritimde devam EDECEĞİZ”

Salgın döneminde ülkemizdeki her kesimin, her bireyin sıkıntı yaşamaması, ihtiyaçlarını karşılayabilmesi amaciyla koşul olan tedbirleri aldık. Normalleşme süreciyle birlikte, sınırlamaların çoğu ortadan kalktığı amaciyla bu zorluklar mühim ölçüde azalmıştır. bunun için karşın sıkıntısı süre gelen vatandaşlarımız varsa, tabiki tek sonraki dönemde de onların yanında yer almayı sürdüreceğiz. T.C. devletinin bütün imkânları, 84 milyon vatandaşımızın emrindedir. Asıl olanın reel ekonomiyi güçlendirmek, ülkeyi yatırımla, üretimle, istihdamla, ihracatla büyütmek olduğunun bilinciyle devinim ediyoruz. Bunun amaciyla de, esas hizmet altyapılarını güçlendirme yanında, üretimin ve ticaretin bel kemiği var olan sektörlere destek veriyoruz.

“RABBİMDEN ÜLKEMİZİN ÖNÜNÜ AYDINLATMASINI NİYAZ EDİYORUM”

Türkiye’nin kisminda ve yeryüzünde gittikçe yükselen gücünün alana çıkardığı güven, istikrar, huzur, umut ikliminde hedeflerimize doğru kararlılıkla yürüyoruz. yasama geçirdiğimiz her tertemiz hizmet, devreye aldığımız her tertemiz eser, tamamladığımız her tertemiz proje, temelini attığımız her tertemiz yatırım hatri sayilir büyüklükte ve kuvvetli Türkiye’nin inşası yolunda tek adımdır. Rabbimden, içinde bulunduğumuz kutsal günler hürmetine, ülkemizin ve milletimizin önünü açmasını, sıkıntılarını çözmesini, önünü aydınlatmasını niyaz ediyorum.

Her bayramda olduğu benzeri bu kez da sözlerimi, yola çıkacak sürücülerimize, trafik kaidelerine harfiyen uymaları, yola yorgun çıkmamaları, varacakları yere yaklaştıkça dikkatlerini artırmaları çağrısında bulunarak bitirmek istiyorum. Bayram sevincimizin, Parasal kayıplarla, yaralanmalarla, vefatlarla kalp yangınına dönüşmemesi amaciyla hep birlikte dahada sorumlu davranmamız gerekiyor. Bu duygularla, tek sefer dahada Kurban Bayramının hepimizin kurtuluşuna, gönlümüzden geçenlerin gerçekleşmesine vesile olmasını diliyorum. Bayramınız kutsal olsun. Kalın sağlıcakla.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.