Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından esnafa müjde verecek-haberi

Tam kapanma döneminin erken saat 05.00’te sona ermesinin derhal peşinden bütün gözler yapılacak bakanlar heyeti toplantısına çevrildi. Toplantıda, tek Haziran’dan ardindan normalleşme dönemiyle alakalı tek sıra kararın alınması bekleniyor.

ESNAFLARA MÜJDE VERECEK

A Haber‘in haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar heyeti toplantısının derhal peşinden tertemiz normalleşme dönemiyle alakalı kararları açıklayacak. Erdoğan, toplantıda, esnafları ilgilendiren müjdeyi de verecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantının derhal peşinden 20.00 benzeri İzah yapması bekleniyor.

ARA DÖNEM İÇİN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGE YAYIMLAMIŞTI

İçişleri Bakanlığı, tek Haziran’a civarindan uygulanacak bu tertemiz döneme ait tek genelge yayımladı. Genelgeye göre kademeli normalleşme döneminde hafta içi 21.00-05.00, hafta sonları ise cuma 21.00’den pazartesi 05.00’e civarindan sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

KAPALI OLACAK İŞ YERLERİ

17 Mayıs-1 Haziran arası uygulanacak var olan kademeli normalleşme döneminde aşağıda sayılan işyerlerinin faaliyetlerine belli tek süre olarak ara verilmesine ayni ritimde devam edilecek. Gazino, taverna, birahane, nargile salonu/kafeleri, sinema salonları, kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi, web kafe/salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonları, halı saha, yüzme havuzu, spor salonları, hamam, sauna ve masaj salonları, lunaparklar ve tematik parklar benzeri yerler kapalı olacak.

Çay ocakları ise masa, sandalye/taburelerini kaldırmak ve Yalnızca esnafa servis uygulamak kaydıyla faaliyetlerine ayni ritimde devam edebilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir