Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Sedat Peker’in iddialarına değindi: Suç çeteleri zehirli yılan gibidir-haberi

Kabine toplantısının derhal peşinden İzah yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, nihayet iki haftadır yayınladığı videolarda dile getirdiği ağırbaşlı iddialarla memleket gündemine yerleşen hatali örgütü öncüsü Sedat Peker’in iddialarına değin ad vermeden konuştu.

Peker’in iddialarıyla alakalı “Bu kirli senaryoyu bozacağız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terör örgütleri benzeri hatali çeteleri de zehirli tek yılan gibidir. Onlarla aynı çuvala girerseniz dahada ardindan başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz” ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca, Daha önceki ülkemiz alışkanlıklarının da hortlamasına müsaade edilmeyeceğini söyledi.

Erdoğan’ın konuşmasının alakalı bölümü şöyle:

“SUÇ ÖRGÜTLERİNİ ÜLKENİN BAŞINA MUSALLAT OLMAKTAN ÇIKARDIK”

“19 sene evvel ülkenin idarenini devraldığımızda yaptığımız en mühim işlerden biri de geçmişte pkk terör örgütleri ve ideolojik dövüşler yanında hatali örgütlerinin cirit attığı ülkemizin her yerinde huzuru sağlamak olmuştur. Yürüttüğümüz kararlı ugras sayesinde hatali örgütlerini ülkenin ve milletin başına musallat olmaktan Tamamiyle çıkardık.”

“BU KİRLİ SENARYOYU BOZACAĞIZ”

“Demokrasi ve haklar dışı her araçtan destek umanlar şimdi tertemiz arayışlara yönelmişlerdir. Türkiye’yi vesayetin, darbecilerin, gözü doymaz ahenk gösteren ücret tetikçilerin, demokrasiyi hazmedememiş dahil ve dış politika mühendislerinin, her benzeri çetelerin pençesinden nasıl kurtardıysak bu kirli senaryoyu da aynı şekilde bozacağız.”

“SUÇ ÖRGÜTLERİ ZEHİRLİ YILAN GİBİDİR”

“En hatri sayilir büyüklükte üzüntümüz ülkemizde Daha çetelerden destek umacak civarindan zavallılaşan, küçülen, onur fukarası kişiliklerin olduğunu görmektir. PKK’yı ve onun destekçilerini dahi içten ve açık tek dille kınamaktan kaçınanların çetelerle aynı yolda yürümeye başlamaları karşısında şu gerçeği tekrar anımsatmak isterim. pkk terör örgütleri benzeri hatali çeteleri de zehirli tek yılan gibidir. Onlarla aynı çuvala girerseniz dahada ardindan başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz.”

“ESKİ TÜRKİYE HASTALIKLARINI HORTLATMA NOKTASINDA ara ALAMAYACAKLAR”

“Biz demokrasiye, ulusal iradeye, hukuka, medeniyetimizin ve tarihimizin üzerimize yüklediği sorumluluklara ahenk gösteren şekilde çalışmaya, ugras etmeye, hedeflerimize doğru ilerlemeye ayni ritimde devam edeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar, hangi yollara başvururlarsa vursunlar, Daha önceki ülkemiz hastalıklarını hortlatma noktasında ara alamayacaklar.”

Kaynak: Anadolu Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir