Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasankeyf-2 köprüsünün açılışında yine çevre düzenlemesi uyarısı yaptı-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hasankeyf-2 Köprüsü Açılış Töreni’ne Huber Köşkü’nden canlı bağlantı ile katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, dahada evvelki açılışlarda olduğu benzeri burada da çevre düzenlenmesine ayrı tek önem gösterdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu uyaran Erdoğan, “Çevrenin çiçeklendirilmesini ve ağaçlandırmasını halledelim. Biz oraya gideceğiz ama buraları gayet iyi fidanlarla yeşillendirelim. Buralardan arabalarıyla geçecekler taş toprak değil, ağaçların arasından geçsin” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılıştaki konuşmasından satır başları:

“Rahmetli Özal ülkemizin güçlenmesi ve kalkınması amaciyla çaba sarf etmiş, samimiyeti, dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile milletimizin gönlünde taht kurmuş hatri sayilir büyüklükte tek siyasetçidir. Merhum Özal benzeri vatanperver hükümet adamlarından devraldığımız hizmet sancağını çok dahada yukarılara taşımak amaciyla var gücümüzle çalışıyoruz. Batman, Mardin ve Habur sınır kapısı arasındaki irtibatı sağlayacak bu köprünün bölgemiz ticaretine çarpan tesiri olacaktır.

“BİZİ ENGELLEMEK İSTEYENLERE CEVABIMIZI dahada BÜYÜK ESERLERLE VERDİK”

Batman, Hasankeyf, Yercüş, Midyat yolu üzerinde inşa ettiğimiz bu köprüyü ülkemize kazandırmaktan mutluluk dolu olmak duyuyoruz. Yayalar amaciyla de tek geçiş yolu bulunuyor. Bu proje ile vakit ve akaryakıttan mühim ölçüde tasarruf edilecektir. Bölgemiz ticaretine çarpan tesiri olacaktır. Bu dev eserin inşasında emeği geçen bütün kurumlarımızı, yüklenici kurumları kutlama ediyorum.

Türkiye’nin ihtiyacı eser ve hizmet siyasetidir. Ülkemizin batısında ne varsa doğusunda da o olsun diye koşturuyoruz. Bu hizmetleri de çoğu sefer pkk terör örgütlerine, destekçilerine ve takoz muhalefetiyle önümüzü tıkamaya çalışan kifayetsizlere karşın yasama geçiriyoruz.

Son 19 senede şehirlerimiz arasındaki gelişmişlik farklarını giderme yolunda attığımız her adımda bölücü teşkilat ve siyasi uzantılarını Her vakit karşımızda bulduk.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki projelerimizde Yorucu arazi koşulları yanında bölücü pkk terör örgütünün sabotajlarıyla da uğraşıyoruz. Bizi engellemek isteyenlere cevabımızı hep dahada hatri sayilir büyüklükte hizmetleri, dahada hatri sayilir büyüklükte yapıtları ülkemize kazandırarak verdik.

“2021 SENESİNİ MİLLETİMİZ İÇİN ŞAHLANIŞ YILINA DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

Cumhuriyet tarihimizde yapılan yatırımların katbekat fazlasını nihayet 19 seneye sığdırmayı başardık. özellikle ulaştırma alanında Cumhuriyet tarihimizin rekorlarını kırdık. Artık yabancılar Türkiye’ye geldiklerinde bizim yollarımıza, köprülerimize, havalimanlarımıza gıptayla bakıyor. sağlık hizmeti amaciyla artık bizim vatandaşımız vatan dışına gitmiyor. Her sene yüzbinlerce yabancı, şifasını ülkemizdeki hastanelerde arıyor. 2002 seneninde 83 tünel varken bu erken sayı 435’e yükseldi. İhracatta, sanayide her ay tertemiz rekor haberi alıyoruz.

Türkiye’nin corona virüs salgınıyla mücadelesi hemide hayat sağlık Örgütü ayni vakitte da Batılı medya yayın uzuvları tarafından misal gösteriliyor. yeryüzünde 100’e yakın ülkenin Daha evvel doz aşıya dahi ulaşamadığı tek atmosferde biz 20 milyon doz aşıyı vatandaşlarımıza uyguladık.

2021 senesini ülkemiz ve milletimiz amaciyla tek şahlanış seneye dönüştüreceğiz. bütün umutlarını Türkiye’nin tökezlemesine, ülkemizin kaosa ve krize sürüklenmesine bağlayan muhterislere fırsat vermeyeceğiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir