Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Soylu aracılığıyla Cudi Dağı’ndaki askerin bayramını kutladı-haberi

İçişleri Bakanı Süleyman asil beraberinde İçişleri bakanimiz Yardımcısı Mehmet Ersoy, Jandarma genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ile Şırnak’a geldi. Cudi Dağı’ndaki Şehit zaptiye Uzman Çavuş Tuncay Arslan Üs Bölgesi’ne geçen bakanimiz Soylu, burada askerlerle görüştü. Üs kisminda incelemelerde bulunan Soylu, askerlerle aş yedi.

ASKERLERİN BAYRAMLARINI KUTLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüşen asil vakit boyu süre gelen temaslarıyla alakalı bilgi verdi. bakanimiz Soylu’nun telefonundan askerlere hitap eden Erdoğan, Kurban Bayramı’nın arifesinde zaptiye komandoların şimdiden bayramını kutlama ettiğini söyledi.

“Rabb’im bizlere allahın izniyle Kurban Bayramı’nı en iyi şekilde kutlamayı kismet eylesin. Şu anda sizleri Kıbrıs’tan arıyorum ve 47. sene dönümünde Kıbrıs’a bu erken iyi tek törenle geldik. Yarın 47. sene dönümünü allahın izniyle kutlayacağız. Sizlerin Cudi’deki bu merasiminiz, bu tek araya gelişiniz şüphesiz ki çok çok anlamlı, çok çok farklı.” ifadelerini kullanan Erdoğan, başta komutanlar olmak üzere bütün askerlere Kıbrıs’tan en kalbi selamlarını, sevgilerini gönderdiğini belirtti.

“ALLAH uçurum VE YARDIMCIMIZ OLSUN”

Erdoğan, “Rabb’im birliğimizi, beraberliğimizi allahın izniyle daim eylesin ve size güç, güç kismet eylesin. Bu gidiş, bu duruş inanıyorum ki teröristlerin de ağırbaşlı manada korkulu rüyası olacaktır. Sizler bu şekilde ayni ritimde devam ettikçe allahın izniyle bizler terörü en kısa vakitte bitirmenin eşiğine gelmiş bulunuyoruz. Bundan dolayı sizleri kutlama ediyorum. Allah uçurum ve yardımcınız olsun diyorum, size de sevgilerimi gönderiyorum. Allah nice bayramlara kavuşmayı kismet etsin inşallah.” dedi.

“ELLERİNİZDEN ÖPÜYORUZ”

Bakan asil da, “Buradaki kahramanlarımızla ellerinizden öpüyoruz, hayırlı bayramlar diliyoruz.” diye konuştu. Üs bölgesini ziyarette Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Mehmet Yarka ve AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Erkan da yer aldı.

Kaynak: Anadolu ajansı / Aziz Aslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.