Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ali Koç'un 3 Temmuz mektubuna cevap verdi-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un üç Temmuz zamani ile alakalı kendisine yazdığı mektuba cevap verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ’nün, yargı marifetiyle Türk futbolunu tasarim etme girişimi, Fenerbahçe camiasının çok duruşu sayesinde başarısızlığa uğramıştır” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un üç Temmuz zamani ile alakalı kendisine yazdığı mektuba cevabı

FETÖ, bütün kuruluş ve kuruluşlarıyla devletimizi ele geçirme hedefi doğrultusunda 40 sene süresince sinsi tek şekilde çalışmış, bu süreçte sayısız ihanete, alçaklığa ve zulme imzasini atmıştır.

Örgüt, özellikle yargı ve güvenlik içinde yuvalanmış militanları vasıtasıyla, gerektiğinde en esas haklar kaidelerini dahi çiğneyerek, spordan siyasete, sivil toplumdan iş dünyasına civarindan her alana müdahale etmiştir.

Bu sürecin hemide en canlı şahitlerinden hemide en hatri sayilir büyüklükte mağdurlarından biri, hiç şüphesiz, Fenerbahçe Spor Kulübü’dür.

FETÖ’nün, yargı marifetiyle Türk futbolunu tasarim etme girişimi, Fenerbahçe camiasının çok duruşu sayesinde başarısızlığa uğramıştır.

Örgütün demokrasimize ve istiklalimize baz alinarak hamlelerinin çoğunun akim kalmasında, Fenerbahçe’nin yürüttüğü dogruluk arama çabasının mühim hissesi vardır.

Devletimiz de 17-25 Aralık girişimi sonrasında başlattığı, 15 Temmuz ihanetinden ardindan çok dahada kararlı tek şekilde sürdürdüğü mücadelesi ile örgüte ağır darbeler indirmiştir.

Son FETÖ’cü hain de haklar önünde hesap verene kadar, bu sinsi pkk terör örgütüyle mücadelemiz ayni ritimde devam edecektir.

Örgütün ülkemize ve milletimize tek dahada eş acılar yaşatmaması amaciyla Fenerbahçe camiasının desteği ve dayanışması nihayet derece önemlidir.

FETÖ’ye karşı hak mücadelesinin 10’uncu sene dönümünde, sizlerin şahsında Fenerbahçe’ye gönül veren bütün kardeşlerimi kutlama ediyorum.

Başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere vatanımızın istiklal ve istikbali uğrunda canlarını feda eden bütün kahramanları rahmetle yâd ediyor, gazilerimizin her birine sağlık ve afiyet diliyorum.

Fenerbahçe takimi Başkanı Ali Koç’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektup

Sayın Cumhurbaşkanım,

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün üç Temmuz 2011 sabahı hain örgütün savcılarının başlattığı sözde şike davasından beri süre gelen dogruluk arama mücadelesi, FETÖ’nün çarptığı evvel duvar olmuş, hainlerin maskesini düşürmüş ve aziz milletimizde de tek uyanışı başlatmıştır.

Vardığımız noktada ulu Türk yargısı, bu süreçte Kulübümüze kurulan kumpası tescil etmiş ve sanıkları binlerce senelik mapus cezasına mahkûm etmiştir.

15 Temmuz 2016’da, eli kanlı örgütün ulusal iradeye kastettiği hain vuruş girişimi, ülkemizin ne hatri sayilir büyüklükte tek tehlikeyle karşı karşıya kaldığını gösterdi, kıymetli şahsınızın FETÖ’ye karşı verdiği mücadelenin ehemmiyetini alana koydu.

Zat-ı alinizin önderliğinde FETÖ’ye karşı var olan tavizsiz duruş, artık milletimizin duruşudur. Bu ülkenin değerlerini kendine esas almış ve bu milletle var var olan Fenerbahçe Spor takimi de bu duruşun, bu mücadelenin hatri sayilir büyüklükte tek parçasıdır.

Fenerbahçe’nin FETÖ’ye karşı var olan hak mücadelesinin 10. senesi var olan üç Temmuz 2021 Cumartesi günü, Kulübümüzün çok Divan heyeti üyesi olmasından hatri sayilir büyüklükte tek onur duyduğumuz zat-ı alinizin, kulübümüzün televizyonu Fenerbahçe TV’de ve bütün yasamsal platformlarımızda yayınlanmak üzere bu konudaki yorum ve görüşlerinizi bizlerle paylaşmanızı ve haklı davamıza destek olmanızı Fenerbahçe ailesi olarak istek ve temenni ediyor; katkılarınızın bizleri onurlandıracağını paylaşmak istiyoruz.

Desteğiniz FETÖ’ye ve onun işbirlikçilerine karşı da milletimizin vereceği en hatri sayilir büyüklükte ileti olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir