Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 şehidimizin cenaze töreninde konuştu: Rabbim şehitlik makamını bizlere de nasip etsin-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis‘in Tatvan ilçesindeki helikopter kazasında şehit var olan 11 askerin cenaze merasimine katıldı.

Törenin derhal peşinden açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Öncelikle şehitlerimizin huzurunda şu musalladan Hakk’a uğurladığımız nihayet buluşmamızda temenni ediyorum ki Rabbim bizleri ismiyle müsemma sevgili habibinin sancağı altında da buluştursun.

“ALLAH YOLUNDA ÖLDÜRÜLENLERE ÖLÜLER DEMEYİNİZ” AYETİNİ HATIRLATTI

Tabi şu anda Korgeneral Osman Erbaş komutanımız, komutanlığın ötesinde tevazu ile, duruşu ile çok değişik tek insandı. Ve yanındaki tekrar kardeşlerimle birlikte çıktıkları tek yolculuk esnasında yaşanan bu elim talihsiz kaza ile emaneti sahibine teslim ettiler. Biz tek şeye inanıyoruz. “Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz” ayeti. Şimdi biz canlı var olan bu şehitlerimizle allahın izniyle sevgili habibinin sancağı altında da tek oluruz. Temennimiz budur. elbet bütün ailelere, ordumuza, milletimize sabırlar diliyorum.

“RABBİM BU MAKAMI İNŞALLAH BİZLERE DE NASİP EDER”

Hepimiz amaciyla mukadder var olan tek hakikat var. Şehadet bunların en yücesi. Rabbim bizlere de bu makamı allahın izniyle kismet eder. Bunu bizlere mükafat olarak bizlere lütfederse temenni ederim ki eder. bendeniz de bütün kardeşlerimden tek Fatiha okumalarını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir