Cumhurbaşkanı adayı olacağı konuşulan İmamoğlu’ndan gövde gösterisi! İki farklı ilde iki ayrı miting yaptı-haberi

Dün Malatya’yi ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu erken de Adıyaman Gölbaşı’nda seçimin provası benzeri tek miting yaptı. Belediye Başkanı İskender Yıldırım’ı ziyaret eden İmamoğlu’nu cumhuriyet milletçe partisi genel reis Yardımcısı Veli Ağbaba, cumhuriyet milletçe partisi Adıyaman mebus Abdurrahman Tutdere, cumhuriyet milletçe partisi Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet ve partililer karşıladı.

“ARTIK LİYAKAT KAZANACAK”

Ziyaretin derhal peşinden Karaağaç Caddesi’nde otobüsten halka seslenen İmamoğlu, “Bugün Cumhuriyet milletçe Parti’li belediye başkanımızın misafiriyiz ama biliniz ki kapımızı kim çalarsa kim destek isterse başımızın üzerinde yeri var. Birileri benzeri değil biz o partiliymiş, bu partiliymiş bakmayız. Biz şunu biliyoruz. Benim makamım da milletin. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de milletin. O bildiğiniz bütün makamlar milletin. O makamlar sizin. Dolayısıyla tabiki ki kapımızı çalan başka belediyeler de olsa netlikle başımızın üzerinde yeri var. Bu memleketin her insanını eşitlemek zorundayız. Benim çocuklarım, hayata tutunup büyüyorsa iyi eğitim almak zorunda, ona imkanı sağlamak zorundayız. Yeter mi? Yetmez. yasama atılacak gencimiz iş bulacak. Okumuş, birikim yapmış, işiyle yasama tutunacak, yuva kuracak, geleceğini şekillendirecek. İlla ona dayı mı lazım? İlla ona torpil mi lazım? Yok. Artık liyakat kazanacak. Benim çok yakın tanıdığım gençle şuradan rastgele tek toy kardeşimizin, Ekrem İmamoğlu olarak söylüyorum şunu, vicdanımda ve adaletimde Tamamiyle eşittir. ve bu memleketin en doğusundan en batısına en güneyinden en kuzeyine her yurttaşımız eşittir. Kim olursa olsun 84 milyon insanımızın kazanması amaciyla çalışacağız” diye konuştu.

“YETER ARTIK, MİLLET KAZANACAK”

Emeğin hakkının millete verilmesi gerektiğini belirten İmamoğlu, şunları söyledi: “Benim doğduğum köy 40 haneydi. Benim annem, babam, büyüklerim de tütün yapardı. Tütün yapmayı bilirim, emeği bilirim, tek tütünün bebek benzeri bakıldığını ve ürüne dönüştüğünü bilirim. Onda 14 ay çaba vardır. Gölbaşı’nın topraklarında da tütün yetiştiği amaciyla dedim ki o emeği bilirim. bendeniz o eldeki zifir kokusunu bilirim. Kokusu ekmeğe bulaşır, ekmeği yerken dahi tütünle yer benzeri olursun. Emeğin hakkını bu millete vereceksin kardeşim. Sakın aranıza nifak sokanlara inanmayın. Sakın birilerini kötüleyerek oy kazanmak isteyenlere aldırmayın. Kulağınızı tıkayın, perişan konuşanların sözlerinin sahibine ait olduğunu unutmayın. Yüzünüzü, bağrınızı, zihninizi iyi sözlere çevirin. iyi dili dinleyin, projeleri dinleyin, iş üretenleri dinleyin; iş uygulamak isteyenleri engelleyenleri dinlemeyin. Onlara kulaklarınızı tıkayın. kendisinin çıkarları amaciyla değerleri kullanan inancı, başka değerlerimizi, ulusal değerlerimizi kullananlara kulağınızı tıkayın. Hepimizin ulusal değerleri kimseye ait değil. Kimse inanç değerlerimiz üzerinden politika yapmaya, oy devşirmeye kalkmasın. Onlara bakmayın. tertemiz tek istikbal tertemiz tek asama başlıyor. Türkiye’nin geleceği amaciyla biz de bu sürecin neferleriyiz. Zira yeter artık, millet kazanacak.”

İMAMAOĞLU DÜN DE MALATYA YOĞUN İLGİYLE KARŞILANDI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bir gün evvel de Malatyalı var olan cumhuriyet milletçe partisi genel reis Yardımcısı Veli Ağbaba’nın davetiyle seçenek sürecinde verdiği sözü bulundurarak Malatya’ya gitmişti. Karşılama merasiminin mitinge dönüştüğü ziyarette, İmamoğlu alanda tek araya toplanan Malatyalıları, “Allah’ına kurban Malatya” sözleriyle selamladı.

Malatya'da İBB Başkanı İmamoğlu'na yoğun ilgi! Karşılama merasimi mitinge dönüştü

Malatya’da İBB Başkanı İmamoğlu’na yoğun ilgi! Karşılama merasimi mitinge dönüştü

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir