CSKA, başka kulüplere uygulamadığı koronavirüs testini F.Bahçe’den istedi, ülkeye giriş için zorluk çıkarttı-haberi

Fenerbahçe Kulübü, THY Avrupa Ligi play-off turu evvel maçında yarın Rusya temsilcisi CSKA Moskova ile deplasmanda karşılaşacak Fenerbahçe Beko’ya Rusya’da başka takımlara uygulanmayan tertemiz tip koronavirüs testinin yapılmasından dolayı reaksiyon gösterdi.

“DAHA ÖNCE HİÇBİR KULÜBE YAPILMADI!”

Kulübün internet sitesinde bulunan açıklamada, bu karşılaşma amaciyla yolcu planının, bu erken saat 17.00’de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Moskova’ya uçacak şekilde düzenlendiği belirtilerek, “Rusya’nın görevli mercileri tarafından uçuş desturu tarafımıza 17.50 itibarıyla 19.00 olarak bildirilmiştir. Öğlen idmanını tamamlayan takımımız, sema alanına tasarilanan devinim saati 15.15 olmasına rağmen, saatlerce Süreyya Spor ve organizasyon Salonu’nda uçuş izninin verilmesini beklemiştir. Aynı zamanda, takımımız Avrupa Ligi protokolleri uyarınca bütün koronavirüs testlerini ülkemizde bitirmiş ve İhtiyaç duyulan dokümanları sağlamış olmasına rağmen, Rusya’ya inişimizin derhal hemen peşinden ek tek test zorunluluğu olduğu CSKA yetkililerince tarafımıza iletilmiştir. Kulübümüzün yaptığı araştırmalar neticeninde bu uygulamanın dahada evvel hiçbir Avrupa Ligi takımına yapılmadığı öğrenilmiştir.” denildi.

“HENTBOL TAKIMIMIZ ALINMIŞTI”

CSKA Moskova yetkilileri tarafından, bu testin reddedilmesi vaziyetinde sarı-lacivertli ekibin mümkün beşinci karşılaşmanın oynanması seklinde Rusya’ya giriş yapamayacağı iletildiği vurgulanarak, “TC Moskova Büyükelçiliğimiz nezdinde alınan bilgiye göre dahada evvel hiçbir takıma bu uygulama yapılmamış ve Bir gün evvel hentbol ulusal takımımız 2. test alınmadan Rusya’ya giriş yapmıştır. Kulübümüz, her iki mevzu ile alakalı da Avrupa Ligi yetkililerini bilgilendirmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir