“CHP’lileri asmak şart” diyen Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Navi Çokan görevden alındı-haberi

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın yardımcısı Navi Çokan, orman yangınlarının derhal peşinden sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım hasebiyle hatri sayilir büyüklükte reaksiyon aldı. Çokan, Cumhuriyet milletçe Partisi’ni “zorba” olarak değerlendirerek, “Bunları asmak şart” dedi. Çokan’ın izahlarına yasamsal medyada tepkiler çığ benzeri büyüdü.

DAHA ardindan MESAJINI DEĞİŞTİRDİ

Çokan, CHP İstanbul mebus Mahmut Tanal, cumhuriyet milletçe partisi Şanlıurfa mebus Aziz Aydınlık ve cumhuriyet milletçe partisi Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir başta olmak üzere gelen çok kati tepkiler tepkiler üstüne mesajını, “Ciğerlerimizi (Ormanlarımızı) amaç alan siyasetler peşinde olanlara idam yasası şart” şeklinde değiştirdi. Ancak, cumhuriyet milletçe partisi mebus Aziz Aydınlık ve İl Başkanı Hayrettin Cidir’in de aralarında bulunduğu tek grup evvel hatali ilaninda bulunup, derhal peşinden hükümet memuru var olan Navi Çokan ile alakalı gerekenin yapılması isteminde bulunmuştu.

YARDIMCILIK GÖREVİNDEN ALINDI

Gelen kati tepkiler üstüne Belediyeden İzah geldi. Akçakale Belediyesi resmi yasamsal medya hesabından yapılan paylaşımda “Kamuoyu gündeminde bulunan belediye personelimizin talihsiz beyanatı ile alakalı mevzu adli makamlara intikal etmiştir. Soruşturmanın selameti amaciyla personelimizibaşkan yardımcılığı görevinden almış bulunmaktayız. mevzu hakkinda olarak adli makamların kararı beklenmektedir. Nefret ve ırkçılık söylemini kim söylerse söylesin tasvip etmemiz mümkün değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.